Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Poszukiwany, broń i uprawa konopi na terenie miasta

dm, KMP Radom 2021-04-23 10:30:00

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn. W mieszkaniu była broń, uprawa konopi, a jeden z mężczyzn był poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności. Decyzją sądu, najbliższe miesiące obaj spędzą w areszcie.

31-letni mieszkaniec Radomia od jakiegoś czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Radomiu, m.in. za posiadanie broni bez zezwolenia, w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy.

Policjanci na podstawie pracy operacyjnej ustalili, gdzie poszukiwany przebywa i że w mieszkaniu może być broń. W związku z tym funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 31 lat.

W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili 26 doniczek z krzakami konopi indyjskich oraz instalację kontrolującą warunki ich rozwoju. Z zabezpieczonych krzaków można było uzyskać blisko 600 g suszu roślinnego o wartości czarnorynkowej 23 tys. zł. W trakcie przeszukania pomieszczeń ujawniono również broń, która została przekazana do laboratorium w celu wykonania ekspertyzy.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi, a czynnościami procesowymi zajęli się policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów uprawy krzewów konopi. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych