Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Policyjne działania z dronem w roli głównej

dm, KWP 2021-07-29 15:20:00

Policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo m.in. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Obserwowali zachowania kierowców i pieszych, wykorzystując do nich również policyjnego drona.

Policjanci coraz częściej wykorzystują nowoczesnego drona i obserwują zachowania kierowców i pieszych także z nieba. Bezzałogowy statek powietrzny Policji pozwala na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości. Policjanci, którzy obsługują drona, gdy ujawnią wykroczenia z powietrza przekazują informację do najbliższego patrolu ruchu drogowego, który podejmuje interwencję wobec kierującego łamiącego prawo drogowe. Jest to skuteczna walka z nieodpowiedzialnymi kierowcami, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci kontrolują także prędkość z jaką poruszają się tam pojazdy.

W czwartek policjanci przeprowadzali kontrole w rejonie ulicy Maratońskiej, gdzie kilka dni temu doszło do potrącenia dwóch rowerzystek na przejeździe dla rowerów. W działaniach udział wzięli policjanci z radomskiej i mazowieckiej drogówki oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

Tego typu działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i eliminowanie ich nieprawidłowych zachowań. Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali uwagę to m.in. nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi.

Apelujemy do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych może kosztować życie innej osoby.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych