Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Policja: Oszuści nie mają wakacji

dm, KWP 2021-07-21 08:59:00

Funkcjonariusze ostrzegają przed oszustwami "na policjanta". - Niestety nasze apele nie trafiają do wszystkich. Pomimo wielu ostrzeżeń, nadal w mediach pojawiają się informacje na temat oszustw osób starszych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi - mówi sierż. szt. Marlena Skórkiewicz.

Wakacje to czas odpoczynku, ale nie wszyscy odpoczywają od swoich zajęć. Oszuści nie zwalniają tempa i nadal wymyślają nowe metody oszustw, aby osiągnąć swój cel. W trosce o bezpieczeństwo i oszczędności osób starszych, apelujemy o szczególną ostrożność oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych, dotyczących pożyczek lub przekazania pieniędzy.

Przede wszystkim należy zachować ostrożność. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy.

Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez przestępców. W przypadku podejrzenia, że możemy mieć do czynienia z oszustem należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 112.

KWP zs. w Radomiu

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych