Środa 21 luty
Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
RADOM aktualna pogoda

Pikniki wojskowe z okazji Święta Wojska Polskiego

dm, WOT 2021-08-10 16:30:00

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami, odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Z tej okazji w całej Polsce odbędzie się 30 pikników. Również na ziemi radomskiej będzie można spotkać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych.

- 15 sierpnia zapraszamy mieszkańców ziemi radomskiej do Iłży i Zwolenia, gdzie od godziny 11:00 żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaprezentują wyposażenie i sprzęt, którym posługują się w czasie swojej codziennej służby - informuje oficer prasowy mazowieckich terytorialsów, por. Dominik Pijarski.

Oprócz typowego wojskowego wyposażenia i uzbrojenia, jakim dysponują terytorialsi, na stoisku będzie można zobaczyć sprzęt i wyposażenie używane w trakcie akcji przeciwkryzysowych. Będą pojazdy wojskowe, atrakcje dla najmłodszych i wiele innych. O swojej służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej opowiedzą żołnierze z 62. batalionu lekkiej piechoty w Radomiu oraz samodzielnych pododdziałów, Kompanii Dowodzenia i Kompanii Logistycznej. Natomiast na punktach prowadzonych przez rekruterów z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będzie można się dowiedzieć, jakie wymagania trzeba spełnić i jakie dokumenty przygotować, by dołączyć do terytorialsów.

Tegoroczne obchody będą rozciągnięte w czasie i przestrzeni, także dlatego, by w związku z malejącym, ale ciągle istniejącym zagrożeniem pandemicznym, nie gromadzić tłumów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych