Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Piknik z posłankami Nowej Lewicy w Radomiu

dm 2021-07-27 15:55:00

Posłanki Nowej Lewicy pojawiły się w weekend w Radomiu, w ramach akcji "Zrobimy to lepiej". Spotkanie przybrało formę pikniku.

- Żeby zmiana w Polsce mogła się dokonać, musimy o niej rozmawiać. Musimy w sobie uruchomić energię, która pozwoli tę zmianę wyzwolić. A stanie się to wyłącznie wtedy, gdy politycy i obywatele będą naprawdę słuchać ludźmi. Dlatego ruszamy w drogę! - mówi posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która jest koordynatorką akcji.

Autobus polityczek Lewicy do końca lata przemierzy tysiące kilometrów i odwiedzi kilkanaście miast. Dużych i małych, wojewódzkich i powiatowych. - Będziemy w drodze przez wszystkie wakacyjne weekendy! Trasa oczywiście jest ustalona, ale zostawiamy sobie przestrzeń na spontaniczne działania. Gdy po drodze coś nas zainteresuje, to zatrzymamy się w dowolnym momencie - opowiada Scheuring-Wielgus.

Spotkania z mieszkańcami i mieszkankami poszczególnych miast będą odbywały się w atmosferze pikniku. Będą koce i leżaki, ale też wachlarze i kubki, by przy kawie, herbacie czy soku porozmawiać o tym, co naprawdę ważne. A tematów do omówienia jest niemało. - Porozmawiamy o drożyźnie w sklepach, o prawach kobiet, o świeckim państwie, o nowoczesnej szkole, o systemie ochrony zdrowia, ochronie środowiska i o wszystkim, z czym ludzie do nas przyjdą  dodaje posłanka Katarzyna Kotula.

Szczegóły będą pojawiać się w mediach społecznościowych Lewicy. Na mapie polityczek Lewicy są m. in. Radom, Mińsk Mazowiecki, Płock, Siedlce, Sosnowiec, Kielce, Chrzanów, Nowy Sącz, Zielona Góra, Ostróda, Kołobrzeg czy Szczecinek. Łącznie polityczki Lewicy chcą zawitać do 20 miast.

- Będzie z nami jeździć specjalna urna, do której chcemy zbierać pomysły Polek i Polaków na nasz kraj. Urządzimy Polskę na nowo i "Zrobimy do lepiej" niż ci, którzy teraz zarządzają naszą ojczyzną - dodaje Beata Maciejewska, która także będzie podróżować busem Lewicy.

W niedzielę posłanki zatrzymały się w Radomiu, by nad zalewem na Borkach porozmawiać "o drożyźnie, prawach kobiet, świeckim państwie i systemie ochrony zdrowia". Jak zgodnie podkreślały, Radom jest ważnym miastem dla Lewicy, dlatego musiał znaleźć się na samym początku ich wakacyjnej trasy.

Gośćmi spotkania były posłanki: Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Kotula, Wanda Nowicka, Beata Maciejewska, a także Paulina Piechna-Więckiewicz, dyrektorka Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych