Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Pierwsza w tym roku zbiórka krwi radomskich policjantów

dm, KWP 2022-02-27 09:47:00

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu zorganizował pierwszą w tym roku honorową zbiórkę krwi. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z radomskiego Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha.

Była to pierwsza w tym roku zbiórka krwi. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Krew oddali dzisiaj przedstawiciele wielu wydziałów KWP oraz KMP w Radomiu, a także druhowie z OSP miasta Radomia. W sumie krew oddało 26 osób, tym sposobem bank krwi wzbogacił się o cenne 11,7 litra krwi. Na wszystkich krwiodawców czekały słodkie niespodzianki oraz wejściówki do Parku Trampolin i Rozrywki „JumpWorld” w Radomiu i Centrum Iluzji „Trickorama” w Radomiu.

Kolejne zbiórki krwi zaplanowano na: 28 kwietnia, 23 czerwca, 18 sierpnia, 20 października i 22 grudnia.

KWP

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych