Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Patronat UTH nad XII LO w Radomiu

dm 2019-01-14 11:27:00

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu podpisało umowę patronacką z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Uczelnia dostrzegła wieloletnie doświadczenie oraz potencjał i wysoką jakość prowadzonych działań organizacyjnych i naukowo-dydaktycznych w XII LO. Obie placówki, w ramach współpracy, rozwiną swoją działalność w zakresie dydaktyki, badań naukowych i organizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych. Umowę patronacką podpisali dyrektor XII LO dr Radosław Lis i rektor UTH prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik.

- Dzięki naszej współpracy z Uniwersytetem zadbamy o jeszcze lepszy rozwój młodzieży i zdecydowanie podniesiemy jakość naszej oferty edukacyjnej – mówi dr Radosław Lis, dyrektor XII LO przy ulicy Osiedlowej 36 w Radomiu. - Patronat UTH to dla nas wielkie wyróżnienie i jednocześnie dowód na to, że jesteśmy szkołą z potencjałem, do której w nowym roku szkolnym zapraszamy wszystkich absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

- Naszą misją edukacyjną jest opieka nad najzdolniejszą młodzieżą – dodaje dr Anna Stachurska, dziekan Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego UTH. – Naszą uwagę zwróciły prowadzone w XII LO projekty i innowacyjne zajęcia, na których nauczyciele z zaangażowaniem i oryginalnością dzielą się z uczniami swoją wiedzą, rozwijając ich zainteresowania i pasje. Pan dyrektor Lis oraz zatrudnieni w szkole pedagodzy dbają o efektywne formy popularyzacji nauki. A takim inicjatywom Uniwersytet zawsze będzie sprzyjał.

Szkoła pozwala swoim uczniom na przeżycie edukacyjnej przygody, oferuje szeroką gamę dodatkowych zajęć edukacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Oferta ta, dzięki współpracy z Uniwersytetem, staje się coraz bogatsza, co bezpośrednio wpłynie na autonomię i kreatywność licealistów, a także umożliwi uczniom zapoznanie się z prowadzonymi na UTH kierunkami studiów.

- Nasi licealiści myślą o prawie, medycynie, filologii angielskiej i niemieckiej, dzięki podjętej współpracy będą mieli już teraz okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych na różnych kierunkach uniwersyteckich oraz niejako zanurzyć się w życie uczelniane – mówi dr Radosław Lis, dyrektor XII LO w Radomiu.

Istotnym elementem współpracy będzie bezpośrednie zaangażowanie specjalistów z Uniwersytetu, reprezentujących różne dziedziny nauki, co pozwoli uczniom na lepsze przygotowanie się do egzaminów maturalnych i świadome planowanie dalszej ścieżki edukacyjnej.

Nowy rok szkolny stworzy uczniom nowe możliwości w zakresie własnego rozwoju i przyszłości zawodowej. Już wkrótce będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną, jaką XII LO przygotowało na nowy rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych