Poniedziałek 30 stycznia
Macieja, Martyny, Teofila
RADOM aktualna pogoda

Nowy parking na osiedlu XV-lecia

dm, MZDiK 2021-11-17 09:20:00

Parking z 36 miejscami postojowymi, w tym dwoma dla pojazdów osób z niepełnosprawnością, powstał po północnej stronie bloku przy ulicy Kusocińskiego 1 na radomskim osiedlu XV-lecia. Roboty zostały zrealizowane w ramach tak zwanych inwestycji czynowych. Odbiór końcowy powyższego zadania odbył się w przeddzień Święta Niepodległości.

Nowy parking obok bloku przy ulicy Kusocińskiego 1

Plac postojowy powstał w porozumieniu z miastem na przyblokowym terenie, który dotychczas w części również był parkingiem dla mieszkańców okolicznych bloków, tyle że nieformalnym. Obecnie jest tam nawierzchnia z betonowej kostki (na drogach manewrowych) i z płyt eco (na miejscach postojowych). Pojawiło się również nowe oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, a wokół placu została zasiana trawa i posadzone krzewy. Roboty skończyły się w terminie. Wykonawcą zadania było przedsiębiorstwo Bruker z Radomia. Koszt inwestycji to około 370 tysięcy złotych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych