Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Nowoczesny inkubator transportowy trafi do radomskiego szpitala

dm, radioradom.pl 2021-06-14 15:22:00

Do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafi nowy inkubator transportowy. Będzie to sprzęt najnowszej generacji służący do międzyoddziałowego przewozu wcześniaków i noworodków - poinformowało Radio Radom.

Nowoczesny inkubator transportowy doposaży oddział neonatologii miejskiej lecznicy. Będzie służył on najmłodszym pacjentom Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, przewożąc noworodki w stanie ciężkim z porodówki na odział intensywnej terapii. - Co niezwykle istotne, dzięki aparatowi do wspomagania oddechu u noworodków i wcześniaków inkubator zapewnia wsparcie oddechowe - mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka lecznicy przy ul. Tochtermana.

Jak czytamy na radioradom.pl, urządzenie jest też wyposażone w układ monitorowania, który m.in. mierzy i podaje w formie cyfrowej parametry na zintegrowanym panelu sterującym: w tym m.in. temperaturę na skórze noworodka, temperaturę w powietrzu pod kopułą inkubatora, pulsoksymetrię i saturację. Inkubator jest wyposażony w system pochłaniający wibrację podczas transportu.

Będzie to drugi inkubator do transportu w wyposażeniu miejskiej lecznicy i zarazem pierwszy tak nowoczesny - podkreśla rzeczniczka. Urządzenie zostanie zakupione w ramach przetargu ogłoszonego przez Radomski Szpital Specjalistyczny.

Koszt zakupu inkubatora transportowego to blisko 165 tys. zł.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych