Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Nowi policjanci i policjantki komendy w Radomiu

dm, KWP 2021-05-14 09:22:00

Tym razem stan osobowy garnizonu mazowieckiego powiększył się o 84 policjantów, w tym 28 kobiet. Nowo przyjęci policjanci ślubowali "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia...". Rotę ślubowania przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinspektor Michał Ledzion. Ślubowanie młodych adeptów sztuki policyjnej przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym.

Praca dająca wiele satysfakcji, stabilne zatrudnienie, a także oferująca możliwość rozwijania się - to tylko kilka aspektów charakteryzujących służbę w policji. Służba w szeregach policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Przede wszystkim służba w policji to jednak działanie na rzecz bezpieczeństwa innych, pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym, które stanowią źródło ogromnej satysfakcji - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

O tych bezdyskusyjnych walorach służby w mundurze już wkrótce będą mogli się przekonać nowo przyjęci policjanci, którzy w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu - nadinsp. Michała Ledziona wypowiedzieli słowa roty, składając uroczyste ślubowanie. Nowo przyjęci policjanci, po zakończeniu szkolenia podstawowego, zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych garnizonu mazowieckiego.

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu gratulował nowym funkcjonariuszom wcielenia do służby. Nadinsp. Michał Ledzion zaznaczył, że dziś nowi policjanci ślubowali wypełniać swoje obowiązki "nawet z narażeniem życia". Szef mazowieckich policjantów życzył ślubującym sukcesów zawodowych oraz by służba przynosiła nowym policjantom satysfakcję. Słowa do nowych policjantów skierowali również mł. insp. Dariusz Brzezicki - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Wojwództwa Mazowieckiego w Radomiu oraz kapelan KWP zs. w Radomiu, ks. Jarosław Rożek. W uroczystości udział wzięli również Zastępcy Komendanta Wojewódziekgo Policji zs. w Radomiu - insp. Jakub Gorczyński, mł. insp. Piotr Janik, insp. Dariusz Krzesicki oraz Anna Kwasiborska, Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji.

Nabór kandydatów ciągle trwa i już planujemy kolejne przyjęcia. Szczegółowe informacje na temat przyjęć do policji można znaleźć na stronie mazowiecka.policja.gov.pl w zakładce "służba w policji" - dodaje na zakończenie Zespół Prasowy KWP.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych