Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Nasiona łąk kwietnych na Dzień Matki

dm, UM Radom 2021-05-25 16:10:00

Jutro wyjątkowe święto, Dzień Matki. Z tej okazji Urząd Miejski w Radomiu ma do rozdania torebki z nasionami łąk kwietnych do wysiania w ogródkach czy na balkonach.

Nasiona będzie można odebrać jutro, czyli w środę (26 maja) w specjalnym namiocie ustawionym na Placu Corazziego w godzinach od 14:30 do 17:30.

- W ten sposób chcemy zachęcić radomian do zakładania łąk kwietnych, nie tylko w ogródkach, ale także na balkonach czy w donicach i gazonach. Takie łąki nie tylko wyglądają pięknie, ale przede wszystkim są naturalnym siedliskiem dla owadów i ptaków. Pomagają walczyć ze smogiem. Magazynują wodę, mają wpływ na ograniczanie hałasu i zmniejszanie występowania wysp ciepła. Pełnią również funkcję edukacyjną - informuje w swym komunikacie UM.

Warto przypomnieć, że już wkrótce łąki kwietne zakwitną w parku Południe, parku Gołębiów, parku Ruzika na Glinicach oraz u zbiegu ulic Limanowskiego i 1905 Roku. To jeden ze zwycięskich projektów, który wybrali radomianie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych