Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Narodowy Instytut Onkologii dziękuje żołnierzom 6. MBOT

dm 2021-06-21 12:05:00

W piątek (18 czerwca) w siedzibie Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie ośmiomiesięcznej współpracy Instytutu z 6. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej. Żołnierze "6. Mazowieckiej" od października ubiegłego roku wspierali personel medyczny Instytutu.

Żołnierze wspierali personel NIO m.in. poprzez prowadzenie procedury triażu, pomiary temperatury, kierowanie ruchem czy uzupełnianie dokumentacji medycznej.

18 czerwca żołnierze zakończyli swoją służbę w Instytucie. Była to również okazja do podziękowań, które na ręce ppłk. Łukasza Baranowskiego złożył dyrektor placówki prof. dr hab. n. med. Jan Walewski. Dyrektor NIO podziękował za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię, które charakteryzują żołnierzy 6 MBOT, i które pozytywnie wpływały na pełnioną przez terytorialsów służbę.

- Pan Profesor Walewski jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, onkologii klinicznej hematologii, transplantologii klinicznej, a staże naukowe i zawodowe odbywał w najlepszych ośrodkach na całym świecie. Tym bardziej jest to dla nas ogromny zaszczyt, że osoba z takim autorytetem, wiedzą i doświadczeniem docenia nasze starania – mówi ppłk Łukasz Baranowski – zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i dodaje: - Kiedy dyrekcja Instytutu zgłosiła się do nas z prośbą o wsparcie, nie zastanawialiśmy się ani minuty. Bezpieczeństwo Polaków jest naszym nadrzędnym celem, zwłaszcza w tak szczególnym miejscu jakim jest Narodowy Instytut Onkologii. Żołnierze 6 MBOT dołożyli wszelkich starań, aby pełniona przez nich służba przyniosła jak najwięcej korzyści dla Instytutu, a przede wszystkim jego pacjentów.

Czas pandemii pokazał, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią Wojska Obrony Terytorialnej. Od marca ubiegłego roku żołnierze 6 MBOT wspierali placówki medyczne, domy pomocy społecznej, jednostki samorządu terytorialnego oraz placówki oświatowe. Aktywnie włączali się również w pobieranie wymazów oraz akcję szczepień w mobilnych punktach DRIVE THRU.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest przede wszystkim wsparcie lokalnych społeczności w sytuacjach kryzysowych. Cały można dołączyć do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, by pomagać mieszkańcom Stałego Rejonu Odpowiedzialności, ale również rozwijać swoje umiejętności. O szczegółach rekrutacji przeczytać można na stronie internetowej www.wojsko-polskie.pl/6bot. Tam również dostępne są numery telefonów do rekruterów WOT we wszystkich powiatach, którzy udzielą wszelkich informacji.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych