Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Na cmentarzu na Firleju powstanie kolumbarium

dm, UM Radom 2021-05-18 17:45:00

Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę kolumbarium na cmentarzu komunalnym na Firleju. Powstanie ono w centralnej części cmentarza, w sąsiedztwie domu przedpogrzebowego.

Kolumbarium ma się składać z sześciu niezależnych, prostokątnych komnat cmentarnych, o zróżnicowanych wysokościach. Ich wnętrza będzie wypełniała zieleń oraz ławki. Projekt zakłada utworzenie w sumie około 2 tysięcy nisz z możliwością pochówku 6 tysięcy urn. Wykonawca będzie też miał za zadanie wykonanie iluminacji całego obiektu. W ramach zadania ma też zostać przebudowana elewacja budynku przedpogrzebowego.

- Rozpoczynamy budowę kolumbarium, ponieważ z roku na rok rośnie liczba urnowych pochówków i wielu mieszkańców zgłaszało nam taką potrzebę. Myślę, że zaproponowane przez projektantów rozwiązania będą właściwie korespondowały z nastrojem zadumy - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Przypomnijmy, że koncepcja architektoniczno-urbanistyczna kolumbarium została wybrana w drodze konkursu. Wygrała firma BDR Architekci z Warszawy, która opracowała pełną dokumentację projektowo-kosztorysową.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 2 czerwca. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 11 miesięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych