Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Karnety 10-przejazdowe stają się karnetami 10 biletów jednogodzinnych

dm, MZDiK 2021-05-19 14:14:00

Każdy z dziesięciu odcinków karnetu autobusowego MZDiK będzie od 20 maja biletem jednogodzinnym, a nie - jak dotychczas - tylko jednorazowym. Oznacza to, że na podstawie takiego biletu będzie można przesiadać się w razie potrzeby kilka razy w ciągu 60 minut od wydrukowanej przez kasownik godziny skasowania (cztery ostatnie cyfry).

Zmiana zasad następuje zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Radomiu nr LVI/509/2021 z dnia 26 kwietnia 2021 roku. Wchodzi ona w życie od 20 maja. Dzięki temu następuje ujednolicenie zasad podróżowania dla pasażerów. Od tego dnia na podstawie każdego odcinka karnetu będzie można podróżować w ciągu 60 minut od jego skasowania. Do tej pory taka możliwość była tylko na podstawie biletów pojedynczych: normalnego za 3 złote i ulgowego za 1,5 złotego.

Uwaga! Obowiązujące do tej pory wzory karnetów zachowują ważność na nowych zasadach. Ich cena zostaje bez zmian, więc będzie można z nich bez problemu nadal korzystać. W sprzedaży wciąż będą dostępne dotychczasowe wzory, oznakowane odpowiednimi pieczątkami Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji (aż do wyczerpania zapasów).

Zachęcamy pasażerów do korzystania z tej oferty w komunikacji miejskiej w Radomiu. Warto również mieć Radomską Kartę Miejską, na której można zakodować bilety okresowe (15-, 30-, 90- i 150-dniowe, a także miesięczne, szkolne, semestralne oraz seniora). Można też doładować elektroniczną portmonetkę i z niej kasować bilety jednorazowe za 2 złote i złotówkę (odcinek do dwóch przystanków - w przypadku zarejestrowania wyjścia z autobusu) albo za 2,40 zł i 1,20 zł (gdy podróżujemy ponad dwa przystanki). Podane ceny dotyczą odpowiednio biletów normalnych i ulgowych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych