Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Inwestycje czynowe, oświetlenie oraz program drogowy i chodnikowy

dm, MZDiK 2021-05-18 20:45:00

Ulica Skarbowa w ramach tak zwanych inwestycji czynowych, ulice Gęsia i Starachowicka w ramach Radomskiego Programu Drogowego oraz trotuar przy ulicy Niedziałkowskiego w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego. Zaczynamy od tych lokalizacji, ale w kolejce na ten rok czekają już kolejne zadania związane z ulicami i chodnikami - poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Foto: MZDiK

Ogłoszony został przetarg na realizację pierwszej w tym roku tak zwanej inwestycji czynowej. Od podstaw zostanie wybudowana ulica Skarbowa na Żakowicach, łącząca ulice Żakowicką i Frontową. Powstanie tam nowa podbudowa i nawierzchnia z betonowej kostki. Będzie poza tym kanalizacja, zaś drogę oświetlą nowe latarnie. Ulica Skarbowa ma niemalże 400 metrów długości. Na oferty od wykonawców zainteresowanych tymi pracami MZDiK oczekuje do 1 czerwca. Tymczasem 17 maja został ogłoszony przetarg na budowę drogi dojazdowej oraz miejsc postojowych w rejonie bloku przy ulicy Limanowskiego 80 na Borkach. Na oferty od firm w przypadku tej czynówki MZDiK również czeka do 1 czerwca.

Rozstrzygnięte zostało natomiast postępowanie na pierwsze tegoroczne utwardzenie drogi w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Roboty na około 200-metrowej ulicy Gęsiej na Kapturze (pomiędzy Chłodną a Polną) zostaną wykonane przez firmę Artex z Radomia. Koszt inwestycji to ponad 133,5 tysiąca złotych. Prace ruszą już niebawem i potrwają do końca czerwca tego roku. Pięć ofert wpłynęło w przetargu na utwardzenie w ramach RPD łącznika ulicy Starachowickiej (w sąsiedztwie posesji nr 19 i 21) z ulicą Wiosenną. Na wykonanie tego zadania przeznaczono 90 tysięcy złotych. Najtańsza oferta, także złożona przez radomską firmę Artex, opiewa na blisko 66,5 tysiąca. O tym, który wykonawca położy nową nawierzchnię na łączniku obydwu ulic na Idalinie, dowiemy się za około trzy tygodnie. Warto tu dodać, że dotychczas Radomski Program Drogowy objął już ponad 150 fragmentów dróg w całym mieście.

Niedawno poznaliśmy też nazwy firm chcących na zlecenie miejskiej spółki wyremontować chodnik wzdłuż zachodniej strony ulicy Niedziałkowskiego - na odcinku od Kelles-Krauza do Struga. Do przetargu zgłosiło się dziewięć firm. Najtańszą propozycję złożyła firma Budromex z Radomia, która za prace zaproponowała około 159 tysięcy złotych. Na zadanie jest zarezerwowane 200 tysięcy złotych. Zwycięzca postępowania będzie oficjalnie wybrany na około trzy tygodnie.

W maju otworzono poza tym oferty na budowę oświetlenia ulic Gombrowicza na Firleju i Śliskiej na Koziej Górze, a także sięgaczy ulic Wośnickiej na Wośnikach i Komunalnej na Dzierzkowie. W obu przetargach najtańsze propozycje złożyło radomskie przedsiębiorstwo Vela (odpowiednio około 80 i 84 tysiące złotych). Obydwie oferty mieszczą się w przeznaczonych na ten cel kwotach: ponad 105 i 109 tysięcy złotych. Rozstrzygnięcie już wkrótce. Wcześniej - jak w przypadku każdego przetargu - oferty muszą być sprawdzone pod względem formalnym, rachunkowym i prawnym.

W przygotowaniu są przetargi na budowy ulic Racławickiej na Zamłyniu (fragment między Planową a Płocką, wraz z odwodnieniem i oświetleniem) oraz Jagodowej na Idalinie, a także miejsc postojowych przy ulicy Kusocińskiego 1 na osiedlu XV-lecia. W najbliższych planach jest poza tym ogłoszenie postępowania na remont chodnika po południowej stronie ulicy Ofiar Firleja na Firleju, na odcinku między Warszawską a terenem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 18.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych