Wtorek 12 grudnia
Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Czasowe skrócenie trasy linii 24

dm, MZDiK 2021-11-21 12:20:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z remontem ulicy Lubelskiej w Małęczynie Nowym (gmina Gózd), od dnia 22 listopada 2021 roku (poniedziałek) od 7:30 do odwołania kursy wariantowe linii 24 zostaną skrócone do tymczasowego przystanku Małęczyn Stary.

Konieczność okresowej zmiany trasy wynika z planowanego układania nawierzchni na całej szerokości odcinka ulicy Lubelskiej w Małęczynie Nowym. Ruch będzie wtedy ograniczony, a chwilami całkiem niemożliwy. Z tego powodu nie będzie możliwości dojazdu do pętli Małęczyn Nowy - ani od wschodu, ani od zachodu.

Autobusy będą kursować w Małęczynie Starym ulicami Radomską, Makowską i Ziembickiego do tymczasowego przystanku końcowego Małęczyn Stary (przy ulicy Ziembickiego, za skrzyżowaniem z Makowską, w stronę Szkolnej). Tam będą realizowane rozkładowe postoje. Odjazdy z tego przystanku będą wykonywane zgodnie z rozkładem jazdy linii 24, obowiązującym normalnie dla przystanku Małęczyn Stary / Ziembickiego (w stronę ulicy Radomskiej). Powrót autobusów w kierunku Radomia będzie odbywał się przez ulice Ziembickiego, Szkolną i Radomską.

Nieczynne będą przystanki: Małęczyn Stary / Ziembickiego (w obu kierunkach, w stałych lokalizacjach); Małęczyn Nowy / Kościelna (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy / Cmentarz (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy I (NŻ) (w obu kierunkach); Małęczyn Nowy (pętla przy ulicy Lubelskiej). Poniższe przystanki będą czynne tylko dla kursów z Grzmucina: Małęczyn Stary / Makowska (przy ulicy Radomskiej, w stronę Szkolnej); Małęczyn Nowy / Szkolna (przy ulicy Radomskiej, w stronę Szkolnej). Uruchomione zostaną przystanki tymczasowe: Małęczyn Stary (przystanek końcowy i zarazem początkowy w podanej wyżej lokalizacji); Małęczyn Stary / Ziembickiego (przy ulicy Szkolnej, za Ziembickiego, w stronę Radomskiej); Małęczyn Stary / Szkolna (przy ulicy Szkolnej, w pobliżu szkoły, w stronę Radomskiej).

Powyższe zmiany dotyczą tylko kursów wykonywanych rozkładowo do pętli Małęczyn Nowy oraz z powrotem. Trasa oraz przystanki kursów wariantowych do pętli Grzmucin i z powrotem nie ulegają zmianom na terenie Małęczyna Starego.

UWAGA! W dniach 20-21.11.2021 (sobota i niedziela) autobusy linii 24 będą jeździły w Małęczynie stałą trasą. Zlikwidowane zostaną tymczasowe przystanki Małęczyn Stary / Szkolna i Małęczyn Nowy / Bankowa (oba przy ulicy Szkolnej).

Inwestorem robót na ulicy Lubelskiej w Małęczynie Nowym jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych