Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Luzowanie obostrzeń w Polsce na wakacje

dm, onet.pl 2021-06-10 17:40:00

Luzowanie obostrzeń zapowiedzieli Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski. Zmienią się limity miejsc m.in. na wydarzeniach sportowych i koncertach, a także w hotelach i kościołach. Premier zapowiedział także udostępnienie stadionu narodowego na rzecz strefy kibica. Do nowych limitów nie będą liczone osoby zaszczepione. Czego jeszcze się dowiedzieliśmy podczas konferencji?

- Dane, które spływają, są lepsze. Ale pamiętajmy, że pandemia może tu i ówdzie wybuchać - przestrzegł Mateusz Morawiecki. Już od 13 czerwca chcemy wprowadzić pewne zmiany, a od 26 czerwca kolejne, które będą obowiązały przez okres wakacji. Musimy być czujni - powiedział.

- Uważnie monitorujemy sytuację epidemiczną - zapewnił Adam Niedzielski. Jak twierdzi - ścieżka luzowania obostrzeń nie zwiększa liczby zakażeń. - Cały czas widzimy dynamiczny spadek zakażeń i zgonów - dodał.

Koronawirus: Luzowanie obostrzeń. Jakie zmiany od 13 czerwca? Lista

* Otwarcie stadionu narodowego dla strefy kibica
* Od 13 czerwca w kościołach będzie można zapełnić 50 proc. miejsc
* Dozwolona sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki

Koronawirus: Luzowanie obostrzeń. Jakie zmiany od 26 czerwca? Lista

* Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m² (wcześniej 1 na 15 m²)
* Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia
* Dyskoteki – maksymalnie 150 osób
* Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób. Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób
* Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos
* Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia
* Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia
* Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia
* Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia
* Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia
* Limity nie obowiązują dla osób zaszczepionych

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych