Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

Lokalni przedsiębiorcy znają się na rzeczy. Będą doradzać prezydentowi Radomia

UM Radom, red. cr 2015-07-09 13:56:00

Prezydent Radosław Witkowski powołał Zespół konsultacyjny ds. gospodarczych. W jego skład wejdzie dwunastu radomskich przedsiębiorców reprezentujących różne branże.

Foto: UM Radom

Do zadań zespołu należy m.in. podejmowanie inicjatyw związanych z rozwojem przedsiębiorczości, opiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej i zarządzeń prezydenta dotyczących spraw gospodarczych, konsultowanie i opiniowanie przedsięwzięć związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i inwestycyjnej oraz opracowanie kierunków działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości.

- Nasz główny cel to wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy. Dlatego chcę skorzystać z wiedzy i doświadczenia lokalnych przedsiębiorców, by móc tworzyć w mieście jak najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości i zwiększania zatrudnienia w radomskich firmach – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Jarosław Kowalik, jeden z inicjatorów powołania zespołu przypomina, że zabiegał o to już od wielu lat. – Cieszę się, że obecne władze miasta dostrzegają potrzebę współpracy, bo to przecież nie urząd tworzy miejsca pracy, lecz przedsiębiorcy. Wszyscy mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do znaczącego zmniejszenia bezrobocia – podkreśla Kowalik. Posiedzenia zespołu z udziałem prezydenta mają się odbywać co najmniej raz na trzy miesiące.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych