Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Koparka z licznymi naruszeniami [WIDEO]

dm, gitd.gov.pl 2021-04-22 15:31:00

Bez ważnego badania technicznego naczepy, wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i sprawnego tachografu przewożono koparkę z wiertnicami. Zestaw był za ciężki, a nacisk pojedynczej osi napędowej znacznie przekraczał dopuszczalną normę. Nieprawidłowy przewóz wstrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W czwartek rano na krajowej „dwunastce” w miejscowości Sławno koło Radomia patrol ITD zatrzymał do kontroli zestaw ze sporych wymiarów koparką gąsienicową i z osprzętem - wiertnicami. Przedsiębiorca z województwa świętokrzyskiego przewoził maszynę na potrzeby własne. Miała dojechać do Grójca.

Inspektorzy skierowali ciężarówkę do najbliższego punktu kontrolnego. Tam sprawdzili jej tonaż. Zespół pojazdów z ładunkiem ważył 46 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Nacisk na drogę pojedynczej osi napędowej samochodu ciężarowego wynosił aż 16,1 tony przy dopuszczalnej normie 11,5 tony.

W tym przypadku nieprawidłowy tonaż i nacisk osi napędowej okazał się jedną z kilku nieprawidłowości. Naczepa nie miała ważnego przeglądu technicznego, a tachograf zainstalowany w samochodzie ciężarowym był uszkodzony i nie został naprawiony po upływie dopuszczalnego czasu. Ponadto kierowca nie posiadał przy sobie wymaganego podczas kontroli wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.

Inspektorzy wstrzymali nieprawidłowy transport koparki do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Wobec przewoźnika drogowego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi wysoka kara pieniężna.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych