Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Konwencja PO w Radomiu. Tusk: Skończy się PiS, skończy się drożyzna

dm, rmf24.pl 2022-07-02 14:40:00

"Nie zapomnimy tego plucia ludziom w twarz" - mówił Donald Tusk na "Konwencji Przyszłości" Platformy Obywatelskiej w Radomiu, odnosząc się do rządów PiS. "Jeśli ktoś potrafił walczyć z drożyzną, wziąć inflację i zdusić ją do zera, to był to mój rząd" - chwalił się były premier. W hali RCS zgromadziło się blisko sześć tysięcy ludzi.

Skończy się PiS, skończy się drożyzna - mówił były premier, krytykując rządy Prawa i Sprawiedliwości za wysoką inflację, a co za tym idzie drożyznę w Polsce. Słowa Tuska przerywała publiczność, krzycząc: "złodzieje, złodzieje!"

"Może by pan zrobił wreszcie porządek"

Podczas wystąpienia Tusk zwrócił uwagę na sytuację różnych grup zawodowych pod rządami PiS, odnosząc się do swoich rozmów z przedstawicielami różnych profesji.

Jak wskazał, dzięki rozmowom z rolnikami zrozumiał, dlaczego "polska wieś odwraca się dzisiaj od rządzących, dlaczego polscy rolnicy czują się dzisiaj oszukani przez rządzących". Bo zostali oszukani - stwierdził. Co znaczy kalkulować i planować opłacalną produkcję w sytuacji, w której nawozy sztuczne podrożały w przeciągu roku o 700-800 proc., nie wspominając o paliwie - dodał.

Lider PO mówił także o funkcjonariuszach policji. Stwierdził, że "polskie policjantki i polscy policjanci idą do służby - prawie wszyscy bez wyjątku - po to, żeby bronić Polaków i ścigać bandytów, nie, żeby bronić władzy przed obywatelami".

Mówią mi: panie premierze, może by pan zrobił z tym wreszcie porządek, bo my chcieliśmy być w policji po to, żeby ścigać bandytów, a nie godzinami, dniami i tygodniami stać pod Sejmem albo na Nowogrodzkiej - mówił Tusk. Ocenił, że "policjanci są w dużej mierze też ofiarami tego systemu, który PiS zbudował w Polsce - oni naprawdę chcą nam pomagać, a nie przeszkadzać.

"Nie zapomnimy plucia w twarz"

Tusk zwrócił także uwagę na sytuację nauczycieli. Mamy dzisiaj w polskiej szkole coraz starsze i starszych nauczycieli - z oczywistych względów. Przecież ten zawód, który powinien być jednym z najbardziej atrakcyjnych - bo wszyscy szanujemy i kochamy swoich nauczycieli i swoje nauczycielki - stał się zawodem najbardziej chyba upokarzającym. Nauczycielom i nauczycielkom ta władza w tym samym tygodniu, kiedy dała sobie - ministrom, prezydentowi, premierowi - podwyżki od 40 do 60 proc. - w tym samym czasie powiedziała polskim nauczycielom i nauczycielkom, że mogą dostać 4 proc. podwyżki przy inflacji 16 proc. - mówił.

My tego upokorzenia, tego plucia w twarz ludziom nigdy nie zapomnimy - oświadczył lider PO.

Tusk: Mój rząd to potrafił

Jeśli ktoś potrafił walczyć z drożyzną, wziąć inflację i zdusić ją do zera, to był to mój rząd. Jak zostawałem premierem, inflacja wynosiła ok. 5 proc., potem przyszedł kryzys światowy, który położył wiele gospodarek europejskich, a mimo to w momencie, gdy zdawałem rząd, inflacja zjechała poniżej 0 proc. - powiedział Tusk.

Dodał, że kiedy "przyszedł PiS", inflacja wzrosła z -1,4 proc. do 16 proc.

Czy ktoś ma jeszcze pytania, kto powinien rządzić w Polsce, jeśli Polska ma nie być krajem największej drożyzny w Europie? - pytał Tusk. Wyliczył, że w wielu krajach europejskich inflacja jest znacznie niższa, wymienił m.in. Maltę, gdzie ten wskaźnik wynosi 5,8 proc., Francję - 5,8 proc, Niemcy, gdzie inflacja "7 proc. z dużym kawałkiem, ale ostatni odczyt - inflacja spada".

Z drożyzną można walczyć, ale są dwa warunki, aby robić to skutecznie - trzeba mieć elementarne kompetencje i trzeba mieć elementarną uczciwość. I wtedy można walczyć z inflacją skutecznie - stwierdził Tusk. Skończy się PiS, skończy się drożyzna. A wy jesteście tutaj, żeby PiS się skończył, bo musi się skończyć drożyzna - powiedział Tusk.

"Oni już nie będą świętymi krowami"

Tusk podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się m.in. w Komitet Obrony Demokracji, wychodzili na ulice. Dzięki wam przetrwała wiara w to, że warto zakładać własne komitety i pogonić arogancką władzę, organizując się i organizując wszystkich ludzi dobrej woli - wskazał. My jesteśmy też tutaj po to, żeby władza nie pogardzała nigdy więcej, nie pogardzała ludźmi słabszymi - stwierdził.

Przekonywał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński to "przedstawiciel władzy, który szydzi, upokarza, pogardza ludźmi, w tym często dziećmi, potrzebującymi szczególnej czułości". Wskazywał na "rechot Kaczyńskiego, to szyderstwo Kaczyńskiego i ludzi władzy nad niepełnosprawnymi". Pamiętacie tę konferencję prasową na ulicy, ponieważ nie wpuszczono niepełnosprawnych do Sejmu? PiS im powiedział: "won" Sejm jest dla nas, a wy się możecie organizować na ulicy - zwrócił się do uczestników konwencji. Jak mówił lider PO, "przyjdzie taki moment, że na ulicy też się wszyscy zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie".

Odnosząc się do praw najsłabszych, "tych, którzy potrzebują pomocy, a przynajmniej zrozumienia i szacunku" powiedział: "jest zero tolerancji i zero litości dla tych, którzy szukają tu jakichś zgniłych kompromisów". Zapowiedział, że programem PO będzie m.in. "zerwanie z hipokryzją, z tym zakłamaniem, np. z tą komisją, która bada sprawy pedofilii".

Jak tylko przejmiemy władzę, jak tylko wygramy wybory (...) nie będzie tak, że czy to jest polityk, marszałek Sejmu, biskup, minister, wysoki urzędnik, nie będzie tak, że w prawach krzywdy dzieci, pedofilii, przemocy wobec dzieci, że będą jakieś święte nietykalne krowy. Oni już nie będą świętymi, nietykalnymi krowami. Święte i nietykalne są tylko dzieci w Polsce - zaznaczył.

Tusk: Mówię to jako chrześcijanin...

Lider Platformy Obywatelskiej przypomniał, że jest ojcem i dziadkiem. I zwracam się do ojców i dziadków: jeśli macie tak, jak ja, córkę, wnuczkę, to nie możecie na miłość Boga głosować na PiS - podkreślił Tusk. Oni naprawdę zgotowali piekło kobietom i oni zgotują piekło waszym córkom i waszym wnuczkom - dodał.

Przekonywał, że jest adresatem wielu próśb czy alarmów na temat tego, co się dzieje w polskich domach, ponieważ obecna ekipa rządząca nie ma pojęcia o życiu. Przepraszam, że będę brutalny, ale czy panowie: Kaczyński, Rydzyk, Jędraszewski, co oni wiedzą, na miłość Boga o macierzyństwie, o ojcostwie, rodzinie, seksie, łóżku? - pytał Tusk, na co sala zareagowała entuzjastycznie, gromkimi brawami.

Zaapelował do ojców i dziadków, aby "pogadali" ze swoimi córkami i wnuczkami. Naprawdę, one wam wszystko powiedzą, kawa na ławę - zachęcał. I mówię to także jako chrześcijanin. Ludzie, jeśli ktoś wierzy w Boga, czuje się chrześcijaninem, to on może głosować na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, o czym my w ogóle rozmawiamy? - dziwił się szef Platformy.

Słuchajcie, czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? - dodał. Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS, to jest proste jak drut - zaznaczył.

"Adam Glapiński jest nielegalny"

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział też, że jeśli PO wygra wybory, "wyprowadzi Glapińskiego z NBP". Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny, nie tylko nieprzyzwoity w tym, co robi. Adam Glapiński jest też nielegalny. Nie będzie ani dnia dłużej prezesem NBP. Nie trzeba będzie ustawy - przekonywał lider Platformy.

Przypomniał, że na przeszkody prawne związane z ponownym wyborem Glapińskiego na drugą kadencję w Narodowym Banku Polskim wskazywali eksperci Kancelarii Prezydenta. Wystarczyłaby dużo mniejsza wątpliwość, aby wyprowadzić gościa z NBP. I ja to zrobię, ja to wam gwarantuję - zapewnił Tusk.

Zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim, nie można zasiadać w zarządzie NBP więcej niż dwie kadencje. Przed wyborem Adama Glapińskiego na drugą kadencję szefa NBP podnoszono, że wypełnił już on swoje dwie kadencje we władzach Banku, ponieważ w 2016 roku przez kilka miesięcy zasiadał już w NBP.

Tusk: To nie przypadek

To nie jest przypadek, że właśnie w tym miejscu, właśnie wy, a nie kto inny, pokazujecie Polsce, gdzie jest siła, gdzie jest dobra wola, gdzie jest nadzieja na zmianę - powiedział Tusk do zgromadzonych w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu.

Szef Platformy podkreślił, że przez ostatnie miesiące odwiedził blisko 100 miejscowości. Spotykałem na tej drodze ludzi, którzy podobnie jak wy, podobnie jak dzisiaj już właściwie prawie cała Polska, są bardzo przejęci tym, co dzieje się w naszej ojczyźnie. Bywają nawet czasami załamani tymi doświadczeniami, które na nich spadają, a równocześnie mają w sobie nadzieję i wiarę w to, że tę sytuację można zmienić - mówił.

Tusk dodał, że zaprosił na konwencję gospodarzy jego niektórych spotkań. To nie są ludzie zaangażowani w działalność polityczną. To byli ci, którzy chcieli ze mną rozmawiać, chociaż, jak wiecie być może, to nie zawsze jest łatwe - zaznaczył. Żyjemy dzisiaj w kraju, w którym trzeba mieć odwagę osobistą, żeby porozmawiać publicznie z liderem opozycji - powiedział Tusk.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 14:38:54

  UWAGA przyjeżdża TyfUSeK z PO.SAMOLOTY zaczną SPADAĆ.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 14:39:08

  UWAGA przyjeżdża TyfUSeK z PO.SAMOLOTY zaczną SPADAĆ

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 14:39:23

  UWAGA przyjeżdża TyfUSeK z PO.SAMOLOTY zaczną SPADAĆ.

 • PO to dno

  2022-07-02 14:41:18

  Jaka partia taka konwencja

 • rusKO-niemiecka ZD-radziecka POdpaska

  2022-07-02 14:41:26

  TY się prędzej SKOŃCZYSZ.

 • rusKO-niemiecka ZD-radziecka POdpaska

  2022-07-02 14:41:38

  TY się prędzej SKOŃCZYSZ

 • rusKO-niemiecka ZD-radziecka POdpaska.

  2022-07-02 14:41:53

  TY się prędzej SKOŃCZYSZ.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 14:43:28

  PrO sty tucja,PrO sty tucja,PrO sty tucja.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 14:43:36

  PrO sty tucja,PrO sty tucja,PrO sty tucja

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 14:43:44

  PrO sty tucja,PrO sty tucja,PrO sty tucja

 • Smoleńsk.

  2022-07-02 14:45:32

  Jeszcze TO RYŻE COŚ nie zdechło?

 • 6 mln

  2022-07-02 14:55:51

  Dodośny mocny głos Radomia. Gospodarz a żaden nie wystąpił. PiS i PO też przecież sobie dali wysokie antyinflacyjne i drożyźniane podwyżki. Jedni i drudzy biorą bezwstydnicy + 500. Jakoś swoich dziadków i ojców ze sobą nie przywieźli. Bo są też kasowo ustawieni. 

 • 6 mln emerytów

  2022-07-02 14:56:06

  Dodośny mocny głos Radomia. Gospodarz a żaden nie wystąpił. PiS i PO też przecież sobie dali wysokie antyinflacyjne i drożyźniane podwyżki. Jedni i drudzy biorą bezwstydnicy + 500. Jakoś swoich dziadków i ojców ze sobą nie przywieźli. Bo są też kasowo ustawieni. 

 • 6 mln emerytów politykom podziękuje

  2022-07-02 14:56:38

  Dodośny mocny głos Radomia. Gospodarz a żaden nie wystąpił. PiS i PO też przecież sobie dali wysokie antyinflacyjne i drożyźniane podwyżki. Jedni i drudzy biorą bezwstydnicy + 500. Jakoś swoich dziadków i ojców ze sobą nie przywieźli. Bo są też kasowo ustawieni. 

 • 6 mln emerytów politykom podziękuje mocno

  2022-07-02 14:56:58

  Dodośny mocny głos Radomia. Gospodarz a żaden nie wystąpił. PiS i PO też przecież sobie dali wysokie antyinflacyjne i drożyźniane podwyżki. Jedni i drudzy biorą bezwstydnicy + 500. Jakoś swoich dziadków i ojców ze sobą nie przywieźli. Bo są też kasowo ustawieni. 

 • 6 mln emerytów politykom podziękuje mocno !

  2022-07-02 14:58:11

  Dodośny mocny głos Radomia. Gospodarz a żaden nie wystąpił. PiS i PO też przecież sobie dali wysokie antyinflacyjne i drożyźniane podwyżki. Jedni i drudzy biorą bezwstydnicy + 500. Jakoś swoich dziadków i ojców ze sobą nie przywieźli. Bo są też kasowo ustawieni.  Je bać polityków. 

 • Kurnik Witkowskiego w Radomiu

  2022-07-02 14:59:14

  Ale ten Tusk to ćwok. Przyjechał ciemnotę Radkowi wciskać a ten pajac aż się zaśmiewał z własnej głupoty

 • 6 mln emerytów politykom podziękuje mocno #

  2022-07-02 14:59:57

  Dodośny mocny głos Radomia. Gospodarz a żaden nie wystąpił. PiS i PO też przecież sobie dali wysokie antyinflacyjne i drożyźniane podwyżki. Jedni i drudzy biorą bezwstydnicy + 500. Jakoś swoich dziadków i ojców ze sobą nie przywieźli. Bo są też kasowo ustawieni.  Je bać polityków.   Nuda i jak w opisie nic nowego 

 • 6 mln emerytów politykom podziękuje # mocno #

  2022-07-02 15:00:05

  Dodośny mocny głos Radomia. Gospodarz a żaden nie wystąpił. PiS i PO też przecież sobie dali wysokie antyinflacyjne i drożyźniane podwyżki. Jedni i drudzy biorą bezwstydnicy + 500. Jakoś swoich dziadków i ojców ze sobą nie przywieźli. Bo są też kasowo ustawieni.  Je bać polityków.   Nuda i jak w opisie nic nowego 

 • 2050

  2022-07-02 15:36:56

  Przygadala pacy graca. Niech Jarek i Donald głowy i dupy Radomiowi więcej nie zawraca. Jest moc nie dla nich. 

 • 2050 +

  2022-07-02 15:37:03

  Przygadala pacy graca. Niech Jarek i Donald głowy i dupy Radomiowi więcej nie zawraca. Jest moc nie dla nich. 

 • 2050 + +

  2022-07-02 15:37:10

  Przygadala pacy graca. Niech Jarek i Donald głowy i dupy Radomiowi więcej nie zawraca. Jest moc nie dla nich. 

 • 2050 + + +

  2022-07-02 15:37:16

  Przygadala pacy graca. Niech Jarek i Donald głowy i dupy Radomiowi więcej nie zawraca. Jest moc nie dla nich. 

 • 2050 + + + +

  2022-07-02 15:37:30

  Przygadala pacy graca. Niech Jarek i Donald głowy i dupy Radomiowi więcej nie zawraca. Jest moc nie dla nich. 

 • 2050 + + + + +

  2022-07-02 15:37:42

  Przygadala pacy graca. Niech Jarek i Donald głowy i dupy Radomiowi więcej nie zawraca. Jest moc nie dla nich. 

 • Niezłejaja

  2022-07-02 15:41:13

  Czy aby ten błazen nie popadł w całkowitą amnezję? Panie tusk, a może to tylko wiek  i skleroza?

 • rusKO-niemiecka POdpaska.

  2022-07-02 18:12:49

  Jeszcze to .ÓWNO ze SMOLEŃSKA nie ZDECHŁO?.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 19:39:31

  Za .upę  i nadziać na czubek brzozy.Żeby TEN ZD-radziecki KUNDEL,POwoli opadał.

 • Józwa B

  2022-07-02 21:39:27

  Dawno sie tak nie uśmiałem jak teraz, czytając te błazenstwa i  brednie donaldowe. To się nadaje na przegląd kabaretowy

 • POPiSowo

  2022-07-02 21:53:02

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • POPiSowo Jarosław

  2022-07-02 21:53:12

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • POPiSowo Jarosław , Jarosław

  2022-07-02 21:53:22

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • POPiSowo Jarosław , Jarosław , Jarosław, Jarosław

  2022-07-02 21:53:45

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • POPiSowo Donald,

  2022-07-02 21:54:16

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • POPiSowo Donald, Donald

  2022-07-02 21:54:24

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • POPiSowo Donald, Donald , Donald

  2022-07-02 21:54:34

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • POPiSowo Donald, Donald , Donald Trump

  2022-07-02 21:54:52

  Wstęp na konwencję PO tylko z tanią opaską. Na konwencję PiS tylko z drogą podpaską.  I tak jednego i drugiego nie widać 

 • Jezus Maryja

  2022-07-02 22:38:22

  Ale bredził. Czy on pamięć POstradał i nie pamięta co odwalał.

 • RADOM to Pisda

  2022-07-02 22:41:16

  Prezes sobie z gęby ***** robi.  RADOM to PiS podpaską mu przyozdobi . 

 • RADOM to Pisda Jarka

  2022-07-02 22:41:29

  Prezes sobie z gęby ***** robi.  RADOM to PiS podpaską mu przyozdobi . 

 • RADOM to PiSda

  2022-07-02 22:44:22

  Prezes z gęby sobie PiSdę robi. Caryca mu podpaską  mordę  przyozdobi 

 • RADOM to PiSda .

  2022-07-02 22:44:41

  Prezes z gęby sobie PiSdę robi. Caryca mu podpaską  mordę  przyozdobi 

 • RADOM to PiSda od ucha

  2022-07-02 22:45:05

  Prezes z gęby sobie PiSdę robi. Caryca mu podpaską  mordę  przyozdobi 

 • RADOM to PiSda od ucha do ucha

  2022-07-02 22:45:14

  Prezes z gęby sobie PiSdę robi. Caryca mu podpaską  mordę  przyozdobi 

 • RADOM to PiSda od ucha do ucha Prezesa

  2022-07-02 22:45:29

  Prezes z gęby sobie PiSdę robi. Caryca mu podpaską  mordę  przyozdobi 

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 22:57:43

  TY KOnfidencie dawno jesteś sKOńczony.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 22:57:53

  TY KOnfidencie dawno jesteś sKOńczony

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-02 22:58:08

  TY KOnfidencie dawno jesteś sKOńczony.

 • niwini

  2022-07-03 11:55:23

  o donald w końcu znalazł guzik z napisem tanio. komu te bajki. miałeś swoje 5 minut złodzieju. 

 • coo

  2022-07-03 12:15:32

  znowu bedziesz sie macał z putinem i niemcom wchodzil bez wazeliny

 • coo

  2022-07-03 12:20:13

  znowu bedziesz sie macał z putinem i niemcom wchodzil bez wa zeliny

 • nieobliczalny

  2022-07-03 22:55:48

  jeszcze mało mu?Jaka ma emeryturę? I ciagle do koryta? Wstyd mi za tych, ktorzy mu  wierza. Czlowiek bez twarzy.

 • nieobliczalny

  2022-07-03 22:56:25

  jeszcze mało mu?Jaka ma emeryturę? I ciagle do koryta? Wstyd mi za tych, ktorzy mu  wierza. Czlowiek bez twarzy.

 • The End

  2022-07-04 00:10:09

  Tow Jarkowi prysły zmysły. Wniosek jest oczywisty. Stalin , Hitler też na to przed zejściem z tego świata na to samo zachorował. 

 • Fine

  2022-07-04 00:10:19

  Tow Jarkowi prysły zmysły. Wniosek jest oczywisty. Stalin , Hitler też na to przed zejściem z tego świata na to samo zachorował. 

 • Koniec

  2022-07-04 00:10:28

  Tow Jarkowi prysły zmysły. Wniosek jest oczywisty. Stalin , Hitler też na to przed zejściem z tego świata na to samo zachorował. 

 • Finito

  2022-07-04 00:10:43

  Tow Jarkowi prysły zmysły. Wniosek jest oczywisty. Stalin , Hitler też na to przed zejściem z tego świata na to samo zachorował. 

 • I po PiSie

  2022-07-04 00:12:38

  Tow Jarkowi prysły zmysły. Wniosek jest oczywisty. Stalin , Hitler też na to przed zejściem z tego świata na to samo zachorował.  

 • PaliKot

  2022-07-04 00:33:31

  Prezes musi być zdrowo szprycowany  KOKSEM  by nie wpaść w szał.  Jeszcze jeden taki wyskok  i tylko kotów tylko kotów żal

 • PaliKot Maryśka

  2022-07-04 00:33:43

  Prezes musi być zdrowo szprycowany  KOKSEM  by nie wpaść w szał.  Jeszcze jeden taki wyskok  i tylko kotów tylko kotów żal

 • PaliKot Maryśka Marycha

  2022-07-04 00:33:55

  Prezes musi być zdrowo szprycowany  KOKSEM  by nie wpaść w szał.  Jeszcze jeden taki wyskok  i tylko kotów tylko kotów żal

 • PaliKot Maryśka Marycha Maria

  2022-07-04 00:34:03

  Prezes musi być zdrowo szprycowany  KOKSEM  by nie wpaść w szał.  Jeszcze jeden taki wyskok  i tylko kotów tylko kotów żal

 • PaliKot Maryśka Marycha Maria zawsze Dziewica

  2022-07-04 00:34:15

  Prezes musi być zdrowo szprycowany  KOKSEM  by nie wpaść w szał.  Jeszcze jeden taki wyskok  i tylko kotów tylko kotów żal

 • rusKO-niemieckie POdpaski.

  2022-07-04 00:35:16

  ŚCIERA ZE SMOLEŃSKA.

 • rusKO-niemieckie POdpaski.

  2022-07-04 00:37:03

  ŚCIERA ZE SMOLEŃSKA

 • rusKO-niemieckie POdpaski.

  2022-07-04 00:39:12

  ŚCIERA ZE SMOLEŃSKA

 • SMOLEŃSK.

  2022-07-04 00:41:01

  HERR FLICK (MOHERR).TY tego NIE DOCZEKASZ.

 • Qń łapówkarz

  2022-07-04 05:50:45

  Przestępcza Organizacja szuka sposobu jakby tu kraść i chować pieniądze lepiej od Sławka Nowaka. 

 • ryży folksdojcz

  2022-07-04 05:53:15

   Różnica pomiędzy PiS a PO jest taka że PiS z budżetu daje Polakom a  PO dawała swoim. Dla PO lepiej jak swój dostawał miliony a naród głodował a dla PiS na odwrót

 • Normalny

  2022-07-04 07:44:42

  I znów ZACZNIE SIĘ W RADOMIU Pisiaki zaczęli się bać i dobrze

 • Volksdeutsche, Volksdeutsche POwskie

  2022-07-04 07:47:59

  Skończy się PO, nastanie spokój

 • 996

  2022-07-04 08:37:58

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1410

  2022-07-04 08:38:10

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1918

  2022-07-04 08:38:20

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1921

  2022-07-04 08:38:27

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1939

  2022-07-04 08:38:36

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1945

  2022-07-04 08:38:43

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1956

  2022-07-04 08:38:50

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1968

  2022-07-04 08:39:00

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1976

  2022-07-04 08:39:08

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 1981

  2022-07-04 08:39:18

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 2022

  2022-07-04 08:39:28

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • 2050

  2022-07-04 08:39:37

  TUSK PRZYWIÓZŁ DO RADOMIA KACZYŃSKIEMU PANOCKOWI RUSI, BIAŁORUSI DWA NAGIE MIECZE. KACZYŃSKI MIECZY NIE PRZYJĄŁ BO ON TYLKO POCHWĄ WOJUJE.

 • wolne sądy nojmana

  2022-07-04 08:57:17

  niestety donaldzie niczego dobrego się po tobie nie spodziewam. a pedałow i lesbijek nie lubie. my jestesmy notmalni

 • POjawił się i POgadał

  2022-07-04 11:47:50

  I nic z tego nie wynika a wybory jeszcze trochę. 

 • Przestępcza Organizacja

  2022-07-04 14:05:01

  Złodzieje musieli"elektorat"z całego kraju zwozić,by zapełnić tą jakże kosztowną i długotrwałą inwestycje zwaną halą sportową hahahahahahahaha

 • Zaczęło się w Radomiu

  2022-07-04 14:45:19

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona recydywa .

 • Zaczęło się w Radomiu !

  2022-07-04 14:45:27

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona recydywa .

 • Zaczęło się w Radomiu ! !

  2022-07-04 14:45:37

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona recydywa .

 • Zaczęło się w Radomiu ! ! !

  2022-07-04 14:45:46

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona recydywa .

 • Zaczęło się w Radomiu ! ! ! !

  2022-07-04 14:45:54

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona recydywa .

 • PiS na kolana

  2022-07-04 14:48:55

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada

 • PiS na kolana i obuchem w łeb

  2022-07-04 14:49:29

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada

 • PiS na kolana i obuchem w łeb .

  2022-07-04 14:49:46

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada

 • PiS na kolana i obuchem w łeb ..

  2022-07-04 14:49:55

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wytokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada

 • PiS na kolana i obuchem w łeb ...

  2022-07-04 14:50:18

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wyrokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada 

 • PiS na kolana i obuchem w łeb ....

  2022-07-04 14:50:27

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wyrokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada 

 • PiS na kolana i obuchem w łeb .....

  2022-07-04 14:50:47

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wyrokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada 

 • Tatarek nadal z Suskim trzyma

  2022-07-04 14:51:18

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wyrokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada 

 • Tatarek nadal z Suskim trzyma .

  2022-07-04 14:51:34

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wyrokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada 

 • Tatarek nadal z Suskim trzyma " wolne" media

  2022-07-04 14:52:00

  Wolne media , wolne sądy. Konstytucja. Kaczyński księdza pedofila kapelana solidarności  i  tej armii krajowej wyklętych Suskiego broni.  Duda go jeszcze przed wyrokiem ułaskawi. A biskup Qtasik na plebanii go nadał ukrywa. PiS to zboczona kościelna recydywa . Kościelniak z co za dzień pisdziakom takich pytań nie zada 

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-04 15:29:38

  Zwieźli SŁOIKÓW WALCawskich (DUPIARZY).

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-04 15:29:45

  Zwieźli SŁOIKÓW WALCawskich (DUPIARZY)

 • lucjan.

  2022-07-04 15:38:13

  TyfUSKu.Radom to leję na WAS i WASZE POkazówki ciepłym moczem.

 • J e b a ć PiS

  2022-07-05 06:25:44

  Radom to PiS. Pedofile i Suski. Podpaski i Sowiecka swołocz.  Prezes i Socjalizm.

 • J e b a ć PiS klechokomuna

  2022-07-05 06:26:25

  Radom to PiS. Pedofile i Suski. Podpaski i Sowiecka swołocz.  Prezes i Socjalizm.

 • J e b a ć PiS klechokomuna po radziecka

  2022-07-05 06:26:49

  Radom to PiS. Pedofile i Suski. Podpaski i Sowiecka swołocz.  Prezes i Socjalizm.

 • PiS klechokomuna po radziecka zdradziecka

  2022-07-05 06:27:12

  Radom to PiS. Pedofile i Suski. Podpaski i Sowiecka swołocz.  Prezes i Socjalizm.

 • Niech sobie kaczą

  2022-07-05 12:49:01

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą 

 • Niech sobie kaczą kwa

  2022-07-05 12:49:08

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą 

 • Niech sobie kaczą kwa kwa

  2022-07-05 12:49:19

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą 

 • Niech sobie kaczą kwa kwa kwa

  2022-07-05 12:49:31

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą 

 • Niech sobie kaczą kwa kwa kwa kwa

  2022-07-05 12:50:19

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą . Brzydkie od poczęcia kaczki dziwaczki 

 • Niech sobie kaczą kwa kwa kwa kwa kwa

  2022-07-05 12:50:27

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą . Brzydkie od poczęcia kaczki dziwaczki 

 • Niech sobie kaczą kwa kwa kwa kwa kwa kwa

  2022-07-05 12:50:39

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą . Brzydkie od poczęcia kaczki dziwaczki 

 • Niech sobie PO kwaczą kwa kwa kwa kwa

  2022-07-05 12:51:19

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą . Brzydkie od poczęcia kaczki dziwaczki 

 • Niech sobie PO kwaczą kwa kwa kwa kwa kwa

  2022-07-05 12:51:27

  Prezes i Sądne dni  dla tej jedynej słusznej  debilno dyktatorskiej  partii  .  Trybunał Stanu po wyborach w pysk i mordę kaczą . Brzydkie od poczęcia kaczki dziwaczki 

 • PO to dno

  2022-07-05 17:16:20

  Skończyło się w Radomiu

 • resortowe dzieci

  2022-07-06 08:29:53

  tusk twoje rzady to lipa

 • capi

  2022-07-06 08:34:19

  rudego nie ma ale smród pozostał

 • Gdzie jest program

  2022-07-06 21:29:52

  Program zero 

 • rusKO-niemieckie POdpaski.

  2022-07-06 23:31:35

  Stary KOndom ze SMOLEŃSKA (Herr Moherr).

 • I ,

  2022-07-09 02:32:08

  Ponoć już odpowiednio PiS powołał nową odpowiednią służbę. FSBB federalna służba bezpieczeństwa Biszczaka 

 • I , II

  2022-07-09 02:32:24

  Ponoć już odpowiednio PiS powołał nową odpowiednią służbę. FSBB federalna służba bezpieczeństwa Biszczaka 

 • I , II ,III

  2022-07-09 02:32:35

  Ponoć już odpowiednio PiS powołał nową odpowiednią służbę. FSBB federalna służba bezpieczeństwa Biszczaka 

 • I , II ,III, IV

  2022-07-09 02:32:48

  Ponoć już odpowiednio PiS powołał nową odpowiednią służbę. FSBB federalna służba bezpieczeństwa Biszczaka 

 • I , II ,III, IV i V oddział w Radomiu

  2022-07-09 02:33:20

  Ponoć już odpowiednio PiS powołał nową odpowiednią służbę. FSBB federalna służba bezpieczeństwa Biszczaka 

 • lucjan.

  2022-07-09 16:42:51

  P ierd O l się ZDRAJCO ze SMOLEŃSKA.

 • RADOM to PiSda baba z Grójca

  2022-07-10 08:58:52

  św Mateusz  bije rekordy na wiecach.  Nie dość że stare kawały o sobie  opowiada,  to potrafi przez godzinę pier***ić głupoty a na koniec i tak się nie spuści.  Z takim bezpiecznie można iść na wybory do łóżka.  Widać szkołę  na tajnych kompletach u Rydzyka ukończył. 

 • RADOM to PiSda pazerna baba z Grójca

  2022-07-10 08:59:07

  św Mateusz  bije rekordy na wiecach.  Nie dość że stare kawały o sobie  opowiada,  to potrafi przez godzinę pier***ić głupoty a na koniec i tak się nie spuści.  Z takim bezpiecznie można iść na wybory do łóżka.  Widać szkołę  na tajnych kompletach u Rydzyka ukończył. 

 • RADOM to PiSda pazerna baba z Grójca i Radomia

  2022-07-10 08:59:20

  św Mateusz  bije rekordy na wiecach.  Nie dość że stare kawały o sobie  opowiada,  to potrafi przez godzinę pier***ić głupoty a na koniec i tak się nie spuści.  Z takim bezpiecznie można iść na wybory do łóżka.  Widać szkołę  na tajnych kompletach u Rydzyka ukończył. 

 • PO to dno

  2022-07-11 10:42:30

  Tusk proponuje czterodniowy tydzień pracy. Politycy PO naśmiewali się z tego pomysłu
 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-13 01:16:37

  PO-wisić TO ruskie łajno,z resztą tego POlszewskiego ścieku.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-13 01:17:05

  PO-wisić TO ruskie łajno,z resztą tego POlszewskiego ścieku

 • rusKO-niemieckie POdpaski.

  2022-07-13 01:18:11

  POwiesić tego żółwia TO MAŁO.

 • lucjan.

  2022-07-13 01:19:35

  Wbić TO .upą na brzozę i patrzeć czy POwoli opada.

 • Prezes i Smutasy

  2022-07-13 15:15:05

  W twierdzy Carycy wsi Grójec musieli dowieść z Radomia na potyczkę z Kaczyńskim pół sali. Poza ochotniczą strażą i kołem bab moherowych to jakieś + 50 osób. Karczewski się PO modlił do Kaczora a reszta na kolana nie padła. 

 • Prezes i Smutasy .

  2022-07-13 15:15:16

  W twierdzy Carycy wsi Grójec musieli dowieść z Radomia na potyczkę z Kaczyńskim pół sali. Poza ochotniczą strażą i kołem bab moherowych to jakieś + 50 osób. Karczewski się PO modlił do Kaczora a reszta na kolana nie padła. 

 • Prezes i Smutasy ..

  2022-07-13 15:15:23

  W twierdzy Carycy wsi Grójec musieli dowieść z Radomia na potyczkę z Kaczyńskim pół sali. Poza ochotniczą strażą i kołem bab moherowych to jakieś + 50 osób. Karczewski się PO modlił do Kaczora a reszta na kolana nie padła. 

 • lucjan.

  2022-07-17 14:23:17

  Wbić TO RYŻE .ówno na brzozę i patrzeć czy równo opada.

 • lucjan.

  2022-07-17 14:23:28

  Wbić TO RYŻE .ówno na brzozę i patrzeć czy równo opada

 • lucjan

  2022-07-17 14:23:41

  Wbić TO RYŻE .ówno na brzozę i patrzeć czy równo opada

 • jarek

  2022-07-21 12:05:33

  rudy mściwy hooj

 • Roman

  2022-07-27 23:33:55

  Tusk Kłamie i oszukuje. Pracuje na rzecz Niemców.

 • Iwona

  2022-08-07 23:51:19

  Nie mogę ich słuchać, grają jak im Niemcy każą . Nic dodać nic ująć !!!!! 

 • Iwona1

  2022-08-07 23:51:24

  Nie mogę ich słuchać, grają jak im Niemcy każą . Nic dodać nic ująć !!!!! 

 • Iwona11

  2022-08-07 23:51:28

  Nie mogę ich słuchać, grają jak im Niemcy każą . Nic dodać nic ująć !!!!! 

 • Iwona111

  2022-08-07 23:51:31

  Nie mogę ich słuchać, grają jak im Niemcy każą . Nic dodać nic ująć !!!!! 

 • Iwona1111

  2022-08-07 23:51:36

  Nie mogę ich słuchać, grają jak im Niemcy każą . Nic dodać nic ująć !!!!! 

 • Iwona11111

  2022-08-07 23:51:40

  Nie mogę ich słuchać, grają jak im Niemcy każą . Nic dodać nic ująć !!!!! 

 • W hali śmierdzi

  2022-08-19 08:37:59

  Tusk wyjechał smród został

 • emeryt

  2022-08-23 09:25:31

  rudy cwel

 • Iwonka

  2022-08-28 01:18:06

  Wracaj skąd przyjechałeś !!!! Niech pomaga zakładać marynarki nadal !!!! 

 • Martunia

  2022-08-31 00:13:47

  Oby nie wygrali wyborów bo Polska będzie biedna i uboga a Niemcy będa sie bogacili naszym kosztem. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych