Piątek 30 września
Honoriusza, Wery, Hieronima
RADOM aktualna pogoda

Konarski - szkoła z sercem!

dm 2020-11-16 08:19:00

Akcję pod takim hasłem zainicjował we wrześniu tego roku Samorząd Uczniowski w X LO z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Konarskiego w Radomiu.

Głównym celem było zebranie funduszy na zakup metalowego serca na nakrętki, które od wielu lat społeczność tej szkoły segreguje i zbiera, by pomóc małemu Krzysiowi Czuprynowi, który cierpi na niezwykle rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną - pęcherzowe oddzielanie naskórka.

Koszt zakupu takiego pojemnika znacznie przewyższał możliwości finansowe szkoły, jednak młodzi ludzie wymyślili i zorganizowali wiele działań, by osiągnąć zamierzony cel. Mając wsparcie rodziców i nauczycieli zorganizowali kiermasz, licytacje na Facebooku i akcję zbierania pieniędzy na zrzutka.pl. Pieniądze pozyskane z kiermaszu oraz licytacji w znacznej mierze zasiliły konto zrzutki, wpłat dokonywali także uczniowie, nauczyciele i rodzice. Czasami były to drobne kwoty, ale młodzież organizowała także zbiórki pieniędzy w poszczególnych klasach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty podarowane przez uczniów i nauczycieli - wystawione na licytacje. Były to rzeczy nowe: gry planszowe, puzzle, podkoszulki, gadżety z logo szkoły, e-booki, książki itp.

Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem - udało się zebrać więcej pieniędzy, niż potrzebowano na zakup pojemnika, z którego już korzysta społeczność X LO. Z funduszy, które pozostały zakupiono tablet, który zostanie przekazany uczniowi tej szkoły, by wspomóc go w zdalnej nauce.

Serce ustawiono przy wejściu do szkoły i jak mówią sami uczniowie - ma dla nich ogromne znaczenie. To symbol integracji społeczności szkolnej, ich charytatywnych działań oraz świadomości ekologicznej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych