Piątek 30 września
Honoriusza, Wery, Hieronima
RADOM aktualna pogoda

''Konarski'' otwarty dla wszystkich uczniów [ZDJĘCIA]

Damian Markowski 2018-03-23 16:30:00

Przełom marca i kwietnia to tradycyjnie czas dni otwartych w radomskich szkołach ponadgimnazjalnych. My odwiedziliśmy dziś X LO im. St. Konarskiego przy ul. Beliny-Prażmowskiego. - Nasza szkoła umożliwia kształcenie i wychowanie w klimacie wzajemnej tolerancji oraz szacunku - powiedziała nam nauczycielka biologii, Ewa Wietrzyńska-Tkacz. Placówka zaprasza również w sobotę w godz. 9-14.

- X Liceum im. Stanisława Konarskiego, to jedna z pierwszych w pełni integracyjnych szkół średnich w Polsce. Funkjonujemy od prawie 20 lat, wszystkie klasy są 20-osobowe, integracyjne, tzn., że uczy się w niej pięciu uczniów ze skierowaniem do takiej klasy, z różnymi dysfunkcjami oraz 15 zdrowych - dodała p. Ewa.

Szkoła uczy pokonywać życiowe przeszkody

- Wierzymy, że każdy zasługuje na sukces, staramy się zapewnić wysoką jakość kształcenia - usłyszeliśmy.

Gości oprowadzają po szkole uczniowie, którzy odpowiadają na wszystkie pytania, w tym najczęściej zadawane, "czy nauczyciele są fajni?". Odpowiedź może być tylko jedna, tym bardziej, że wychowawcy pilnują, aby wszyscy czuli się w placówce, "jak u siebie w domu".

W poszczególnych pracowniach przygotowano prezentację, jak np. w historycznej, chemicznej czy informatycznej. Dziś można było też zasmakować pysznych ciast, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

"Dni Otwarte organizujemy co rok"

- Staramy się przyciągnąć uczniów, zaprezentować naszą szkołę; przede wszystkim, aby mogli porozmawiać z naszymi uczniami, gdyż oni będa bardziej "wiarygodni" w opowiadaniu o tym, jaka nasza szkoła jest naprawdę - stwierdziła Ewa Wietrzyńska-Tkacz.

Szkoła prowadzi nabór do klas integracyjnych:
- klasa 1a z rozszerzonym programem z: języka polskiego, historii, wos-u 
- klasa 1b z rozszerzonym programem z: języka polskiego, historii, języka angielskiego 
- klasa 1c z rozszerzonym programem z: biologii, chemii, języka angielskiego
- klasa 1d z rozszerzonym programem z: geografii, informatyki, języka angielskiego

W piątek w "Konarskim" pojawiło się sporo uczniów, ale ten, kto uczynił tego dziś, ma okazję również jutro. W sobotę placówka zaprasza w godz. 9-14.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych