Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Kolejne zmiany na XV-leciu

dm 2021-05-29 13:05:00

Ciąg dalszy zmian na XV-leciu. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych na skwerze pomiędzy ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego. Chcemy stworzyć tam miejsce rekreacji dla wszystkich mieszkańców osiedla - poinformował na Facebooku prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Wizualizacja

Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie zbudować siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw o nawierzchni poliuretanowej. Powstanie również strefa aktywnego seniora oraz strefa rekreacji ze stołem do gry w tenisa i stołem do szachów. Zbuduwane zostaną też nowe ciągi pieszo-jezdne oraz postawione elementy małej architektury. Cały skwer zyska nowe oświetlenie oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także łąki kwietnej.

- Na oferty od zainteresowanych firm czekamy do 17 czerwca. Zwycięzca przetargu na wykonanie wszystkich prac będzie miał 4 miesiące. Mam nadzieję, że będzie to przyjazne miejsce dla wszystkich mieszkańców tej części Radomia. Przypomnę, że na początku maja zakończyliśmy rozbudowę odcinków ulic Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. Powstały tam nie tylko nowe jezdnie i chodniki, ale również kanalizacja, oświetlenie i miejsca parkingowe - dodaje prezydent.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych