Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie okręgów jednomandatowych w wyborach do Senatu. Dawne województwo radomskie zostało podzielone na dwa okręgi. Okręg 49 obejmuje powiaty radomski, lipski, szydłowiecki i zwoleński, okręg 50 - powiaty kozienicki, przysuski, białobrzeski i grójecki. Nie zmieniły się zasady wyboru posłów. W okręgu 17, obejmującym byłe woj. radomskie, do podziału jest dziewięć mandatów.
– Karta głosowania na senatora jest żółta, natomiast karta z kandydatami do Sejmu jest biała – powiedziała nam Elżbieta Białkowska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
Do lokalu wyborczego musimy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem. Aby prawidłowo oddać głos, należy postawić w kratce po lewej stronie przy nazwisku wybranego przez nas kandydata na posła i na senatora krzyżyk. Głos będzie nieważny, jeśli zagłosujemy na kandydatów z różnych list.
Nie można się już dopisać do spisu wyborców. Można natomiast wziąć - do godz. 15.30 z urzędu miejskiego - zaświadczenie o możliwości głosowania.
Jak głosować?
W niedzielę, 9 października będziemy wybierać posłów i senatorów. Tym razem głosowanie odbywa się w godz. 7-21.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Myslovitz. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Michał Bajor. Trzy koncerty w Radomiu
Nad Potokiem i Kazimierza Paździora. Nowe nazwy ulic na mapie Radomia
Rondo Żeromskiego/Zbrowskiego gotowe. Kiedy zostanie oddane do ruchu?
Jakub Głuszak nie jest już trenerem siatkarek Radomki. Kto za niego?
Laserowe usuwanie zmarszczek – na czym polega i dlaczego zima to idealny czas na zabieg?