Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

''Historionauci'' z Konarskiego w Muzeum Polskich Rowerów

dm 2019-10-31 09:44:00

Uczniowie X LO im. St. Konarskiego w Radomiu, którzy uczestniczą w ogólnopolskim projekcie "Historionauci", odwiedzili wraz z opiekunami - Danutą Karoń i Ewą Wziątek, Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu.

O historii muzeum i esponatach w nim zgromadzonych, opowiadał Łukasz Wykrota. W tym roku, to właśnie z tą placówką licealiści nawiązali współpracę i wybierali interesujące ich obiekty muzealne.

Przed nimi fascynująca detektywistyczna przygoda: tropienie śladów, szukanie powiązań, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Uczniowie będą mieli za zadanie zaprezentować wybrany przez siebie przedmiot i historię, która się z nim wiąże. Efektem końcowym projektu będzie artykuł historyczny o wybranym obiekcie przedstawionym na tle lokalnej historii.

Obiekty wybrane przez uczniów "Konarskiego" to: rower wojskowy typu XX produkowany w Fabryce Broni "Łucznik", portret kolarskiego mistrza Stanisława Kłosowicza, szarfa miss Radomia z 1932 roku - Wandy Maślińskiej, fajansowa figurka słonia produkowana w Fabryce Wyrobów Fajansowych przy ul. Okulickiego w Radomiu i przenośna kuźnia wywarzana w zakładach wentylatorów "Wulkan".

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych