Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Festyn Charytatywny ''Wszyscy dla Krzysia'' [ZDJĘCIA]

dm 2021-05-31 08:10:00

W centrum miasta odbył się zorganizowany przez X LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego - Festyn Charytatywny "Wszyscy dla Krzysia". Z uwagi na niedawne urodziny chłopca, festyn przerodził się w przyjęcie urodzinowe.

Tradycja organizacji festynów charytatywnych w X LO jest bardzo długa. Patronat na tegorocznym festynem objął prezydent Radomia - Radosław Witkowski. Bohaterem został Krzyś Czupryn - radomski Motylek, chorujący na EB - pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

Z uwagi na niedawne, przypadające na 26 maja urodziny chłopca, festyn przerodził się w przyjęcie urodzinowe Krzysia. Było tradycyjne 100 lat, tort, prezenty. Chłopiec wręczył baloniki - serca dla honorowych gości: wiceprezydent Radomia - Katarzynie Kalinowskiej, dyrektor Klubu Środowisk Twórczych i Galerii "Łaźnia" - Beacie Drozdowskiej, jak również dyrektorowi X LO - Wiktorowi Karoniowi.

Scena muszli koncertowej tętniła życiem za sprawą wokalistów: Radomskiej Szkoły Rocka, Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej, uczniów X LO czy perkusisty Bartłomieja. Niepubliczne Przedszkole Kraina Radości wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych dali pokaz tańca do utworów hip-hopowych i rockowych. Rockstep zaprezentował formację Dom z papieru, Liceum Baczyńskiego dało energetyczny pokaz zumby. Z kolei o harmonii ducha i ciała przekonali nas członkowie Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.

Wśród atrakcji były zamki dmuchane, zjeżdżalnie, duże bańki radości, malowanie twarzy, fotobudka, sklepik z rękodziełem, wojskowa grochówka ugotowana i serwowana przez żołnierzy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, ciasta przygotowane przez rodziny uczniów, pop corn, wata cukrowa czy napoje. Loteria fantowa z 300 fantami cieszyła się ogromną popularnością.

Festyn wybrzmiał orkiestrą serc ludzi, którzy przyszli dla Krzysia. Zebrano 4986 zł.

Zachęcamy do oglądania zdjęć.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych