Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Festiwal Nauki w Gimnazjum Językowym bardzo udany! (zdjęcia)

kk 2013-03-23 15:00:00

W Europejskim Gimnazjum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w Radomiu odbył się V Radomski Festiwal Nauki pod hasłem „Szkoła sukcesu”. Mottem Festiwalu były słowa Alberta Einsteina:„Fakty nie są najważniejsze. Zresztą, aby je poznać, nie trzeba studiować na uczelni – można się ich nauczyć z książek. Istota kształcenia (…) nie polega zatem na wpajaniu wiedzy faktograficznej, lecz na ćwiczeniu umysłu w dochodzeniu do tego, czego nie da się znaleźć w podręcznikach”.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły oraz goście – uczniowie klas VI radomskich szkół podstawowych wraz z opiekunami uczestniczyli w wiosennym festiwalu nauki. Mogli przekonać się, że nauka wcale nie musi być nudnym zajęciem.

W sześciu salach zajęcia i prezentacje prowadzili nauczyciele przedmiotu uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum.

Nauczyciel j. angielskiego Aleksandra Węglicka zapoznała uczestników z kulturą, położeniem, muzyką Irlandii, obchodami Dnia Świętego Patryka na świecie. Uczniowie mogli również nauczyć się kroków tradycyjnego tańca tego zielonego państwa.

Paweł Marzec – nauczyciel historii przedstawił prezentację multimedialną „Jak to na wojence było”, uatrakcyjnioną poprzez pokaz umundurowania, uzbrojenia i oporządzenia z czasów II wojny światowej także rycerstwa polskiego. 

Michał Tomaszewski – nauczyciel geografii wprowadził we wszechświat prezentując Układ Słoneczny, katastrofy kosmiczne, a także film „Co by  było, gdyby nastąpił koniec świata?” Quiz z nagrodami zachęcił uczniów do studiowania tego przedmiotu.

Nauczyciel informatyki Beata Opałka przeprowadziła z kolei warsztaty zachęcające uczniów do korzystania z tablicy interaktywnej. Można było poznać najciekawsze funkcje tablicy,  poznać program do nauki języka hiszpańskiego, dowiedzieć się jak dokonać obróbki graficznej fotografii, a na deser uczniowie korzystając z tablicy bawili się ćwicząc swoja sprawność podczas gier dydaktycznych.

Natomiast psycholog szkoły, Aneta Skrzypczyk – Dobrasiewicz wprowadziła zebranych w arkana psychologii, prezentując różnorodne gry poprawiające pamięć oraz liczne zagadki logiczne. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum tłumaczyli kolegom i koleżankom czym jest pamięć, jak ją ćwiczyć i jak oszukuje nas mózg na przykładzie złudzeń optycznych.

Na zakończenie Marzena Wojciechowska z uczennicami klasy pierwszej liceum przedstawiła prezentację multimedialną z konkursami dotyczącymi problemu braku dostępu wody na świecie pt.” Kropla wody dla świata” w ramach realizacji II części projektu edukacyjnego Szkoły Humanitarnej, organizowanego przez PAH.

Podczas festiwalu można było zakupić ozdoby Wielkanocne wykonane przez uczniów Europejskiego Gimnazjum Językowego w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych