Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Europejski Dzień Języków Obcych w X LO [ZDJĘCIA]

dm 2020-09-30 08:15:00

W X LO im. St. Konarskiego w Radomiu obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych.

Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy i Komisję Europejską w 2001 roku. Celem obchodów jest między innymi ukazanie różnorodności językowej Europy.

W X Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego dzień ten jest obchodzony w sposób niekonwencjonalny. Pedagog Paweł Borowiecki zorganizował spotkanie z językiem migowym. Obchody EDJ rozpoczęły się od spotkania z logopedą PSP 28, Anną Sawicką, która w ćwiczeniach warsztatowych pokazała, jak dbać o aparat mowy, by służył nam całe życie.

Tego samego dnia postawiono na język samodyscypliny, spokoju, skupienia, język stawiania sobie wyzwań i osiągania celów - czyli spotkanie z językiem karate i mieszanych sztuk walki. Wśród zaproszonych gości pojawił się Radomski Klub Sportowy OYAMA wraz z instruktorem Hubertem Bilskim, jak również zawodnik mieszanych sztuk walki wagi piórkowej, zapaśnik, mistrz Babilon MMA, mistrz FEN - Daniel "Rutek" Rutkowski.

Celem spotkania było ukazanie, jak ważna jest koncentracja, skupienie, jak sztuki walki uczą pozytywnych nawyków, kontrolowania siebie pod względem fizycznym i psychicznym.

Człowiek w dążeniu do celu, realizacji swoich pasji powinien łączyć ciało i umysł. Goście opisując swoje drogi do sukcesu podkreślili, że trzeba ćwiczyć hart ducha i wolę walki. Miłym akcentem był wpis zaproszonych osób do Księgi Gości - relacjonuje szkoła.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych