Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Czujniki czadu dla seniorów

dm, UM Radom 2021-06-18 14:07:00

Kolejna grupa seniorów otrzyma w tym roku za darmo czujniki czadu. To jedno z działań prowadzonych przez władze miasta w ramach programu „Siła w seniorach”.

Urząd Miejski rozstrzygnął konkurs na przeprowadzenie kampanii o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla wśród radomskich seniorów, w tym zakup czujników czadu. Wygrała oferta Zakładu Doskonalenia Zawodowego, który otrzyma na ten cel dotację w wysokości 40 tysięcy złotych.

Jego zadaniem będzie przeprowadzenie kampanii edukacyjnej oraz zakup co najmniej 400 czujników czadu, które zostaną przekazane mieszkańcom Radomia w wieku 65+, posiadającym w swoich mieszkaniach urządzenia grzewcze z otwartą komorą spalania. Pierwszeństwo będą miały osoby mieszkające samotnie i osoby niepełnosprawne.

Zakład Doskonalenia Zawodowego planuje rozpocząć nabór chętnych na początku lipca.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych