Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Charytatywnie na rowerze. Dla Oli z Radomia

dm, UM Radom 2021-09-21 15:33:00

Tysiąc kilometrów na rowerze zamierza pokonać bez snu policjant z Komendy Miejskiej w Płocku, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie 19-letniej Aleksandry Ziomki z Radomia. Młodszy aspirant Sebastian Nowacki wyruszył dziś rano sprzed Urzędu Miejskiego w Radomiu. Pojedzie przez Płock, Toruń, Gdańsk, Hel i potem wzdłuż wybrzeża do Szczecina.

- Jestem zdeterminowany i mam nadzieję pokonać ten dystans w ciągu 50 godzin. Myślę, że nie zawiodę, bo motywację mam ogromną. Miesięczny koszt leczenia Oli wynosi 30 tysięcy złotych. Zwracam się do wszystkich ludzi dobrego serca, aby włączyli się w tę inicjatywę zbiórki pieniędzy - mówił tuż przed wyjazdem Sebastian Nowacki.

Zbiórka funduszy jest prowadzona na portalu zrzutka.pl. Planowana jest też licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Na sprzedaż zostanie także wystawiony rower, na którym Sebastian Nowacki wyruszył w trasę.

Patronat nad charytatywną akcją objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Radomia i Komendant Wojewódzki Policji. - Dziś wszyscy musimy być z Olą i jej rodzicami. Jestem pełen uznania dla inicjatywy Sebastiana Nowackiego. To człowiek wielkiego serca i wielkiego ducha. My jako władze miasta także przekażemy dary na licytację. Mam nadzieję, że dzięki takim działaniom zobaczymy uśmiech na twarzy Oli - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Więcej na: https://tiny.pl/971f6

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/jx3tyn

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych