Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski 2022. Za nami półmetek głosowania

dm, UM Radom 2021-06-11 15:01:00

To już półmetek głosowania na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory swoje głosy oddało 10 tysięcy radomian.

- Jesteśmy na półmetku głosowania. Zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże i to nas cieszy. Ponad 90 procent głosów oddano przez internet. To pokazuje, że wprowadzona przez nas uproszczona formuła głosowania przynosi efekty - mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Głosowanie potrwa do 21 czerwca. Zgłoszone projekty zostały podzielone na cztery grupy: projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł (pula środków 1,35 mln zł), projekty do 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł), projekty powyżej 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł) oraz projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne, na realizację których zarezerwowana jest kwota 1,2 mln zł.

- Zachęcam mieszkańców do głosowania na projekty, które zmienią Radom. W tym roku mamy rekordową liczbę projektów, bo aż 314. Na pewno każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie - podkreśla Mateusz Tyczyński.

Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie https://glosowanie.konsultacje.radom.pl/. Ponadto można głosować w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, w Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej, ul. Struga 1, w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych