Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski 2022. Dziś koniec głosowania

dm, UM Radom 2021-06-21 08:35:00

Dziś ostatni dzień głosowania na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory swoje głosy oddało ponad 18 tysięcy radomian.

- Jeszcze raz zachęcam do głosowania. To czas, w którym każdy może zdecydować o tym jak będzie się zmieniało nasze miasto. W tym roku mamy rekordową liczbę ponad trzystu różnorodnych projektów, zarówno drobnych, lokalnych, jak i większych, infrastrukturalnych. Jestem przekonany, że każdy znajdzie na karcie do głosowania propozycje odpowiadające własnym oczekiwaniom - mówi zastępca prezydenta Mateusz Tyczyński.

Zgłoszone projekty zostały podzielone na cztery grupy: projekty o szacunkowej wartości do 50 tys. zł (pula środków 1,35 mln zł), projekty do 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł), projekty powyżej 600 tys. zł (pula środków 2,35 mln zł) oraz projekty instytucjonalne, czyli np. szkolne, na realizację których zarezerwowana jest kwota 1,2 mln zł. Każda osoba może zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu.

Tradycyjnie można zagłosować drogą elektroniczną korzystając z aplikacji zamieszczonej na stronie https://glosowanie.konsultacje.radom.pl/. Ponadto można głosować w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, w Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej, ul. Struga 1, w Wydziale Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych