Niedziela 29 stycznia
Franciszka, Zdzisława, Walerego
RADOM aktualna pogoda

Budżet obywatelski 2014 - zrealizują więcej niż przewidzieli

UM Radom, red. K.S. 2014-05-06 19:00:00

Pięć kolejnych, "nadprogramowych"projektów zostanie zrealizowanych w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

- To efekt oszczędności, jakie w stosunku do kosztów szacowanych  pojawiły się podczas wykonania jedenastu zatwierdzonych  projektów – informuje Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. – Dzięki przetargom na ich wykonawstwo udało się zaoszczędzić 381 tysięcy złotych, a to pozwala zrealizować pięć kolejnych projektów, które otrzymały największą liczbę głosów radomian, a wcześniej były „pod kreską” – dodaje.

A na liście kolejnymi projektami były:

obszar I - 1 204 punkty: Remont chodnika ul. Beliny - Prażmowskiego

obszar II - 1 508 punktów: Zakup i zamontowanie nowoczesnych tablic szkolnych ZSO nr 4, ul. Osiedlowa 36  

obszar II - 1 379 punktów: Wymiana ogrodzenia ZSO nr 4, ul. Osiedlowa 36

obszar III - 2 283 punkty: Doposażenie istniejącego placu zabaw, ul. Wolanowska 75

obszar V - 2 242 punkty: Remont i dobudowa brakujących fragmentów ciągu spacerowego wzdłuż Potoku Północnego.

W ramach budżetu obywatelskiego, który w tym roku realizowany jest w Radomiu po raz pierwszy, mieszkańcy wybrali 11 projektów spośród ponad stu dwudziestu zgłoszonych wcześniej wniosków. Najważniejsze okazały się sprawy dotyczące czystości miasta, profilaktyki zdrowia i budowy boisk oraz innych obiektów rekreacyjno-sportowych.

Na realizację projektów z 6 obszarów (w tym obszar ogólnomiejski) Prezydent Radomia zabezpieczył kwotę 3 mln złotych, po 500 tysięcy na każdy z obszarów. Wszystkie są już w trakcie realizacji.

Na tej liście są projekty takie, jak "By nie rosła góra śmieci" (projekt polegający na niedopuszczeniu do marnowania się żywności  z Giełdy Rolnej); Usprawnienie ruchu rowerowego; Szczepienie dziewcząt i kobiet przeciwko rakowi szyjki macicy; Obiekt w miejscu o wartościach historycznych, społecznych "Leśniczówka" - wizytówką Miasta Radomia"  (budynek warsztatów terapii zajęciowej); Budowa boiska szkolnego i bieżni 60 m, 3 torowej przy PSP Nr 4 w Radomiu; Zamontowanie urządzeń outdoor fitness w parku na os. Południe; Modernizacja terenu do celów rekreacyjno - sportowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych ul. Wolanowska 75. Bloki socjalne; Budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej przy PG Nr 12 - ul. Krucza 2/10; Przyjazne miejsce - ul. Królowej Jadwigi 15; Budowa boiska -II LO im M. Konopnickiej; Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej przy PG Nr 10 ul. Długojowska 6.   

Dzięki przetargom na wykonawstwo poszczególnych projektów udało się zaoszczędzić 381 tysiecy złotych w stosunku do kwot szacowanych na poszczególne projekty z tej listy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych