Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Bezpieczeństwo na radomskich drogach w oku kamery drona

dm, KWP 2021-06-23 16:40:00

Dzisiaj policjanci z mazowieckiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w Radomiu przy użyciu drona. Niestety nie obyło się bez mandatów dla kierujących, którzy świadomie łamali przepisy ruchu drogowego. Bezpośrednio po popełnionym wykroczeniu sprawcy byli zatrzymywani do kontroli i karani mandatami.

W środę radomscy policjanci z ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej i miejskiej policji przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców, pieszych i rowerzystów na radomskich drogach.

Kamera drona rejestrowała wykroczenia popełniane w ruchu drogowym przez kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego, a następnie policyjny patrol zatrzymywał do kontroli sprawcę wykroczenia. Podczas 2 godzinnej służby z wykorzystaniem policyjnego drona, w obrębie jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, funkcjonariusze ujawnili 8 wykroczeń drogowych popełnionych wobec pieszych i rowerzystów. Wszyscy sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi.

Wśród sprawców wykroczeń był kierujący pojazdem ciężarowym, który wyprzedził inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów, przy którym oczekiwał na możliwość przejazdu kierujący jednośladem. Po zatrzymaniu kierującego do kontroli i ukaraniu go według taryfikatora, okazało się, żę mężczyzna ten stracił swoje prawo jazdy, ze względu na przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych.

Mazowiecka drogówka takie działania będzie prowadziła systematycznie.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych