Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Będą kolejne zmiany na osiedlu XV-lecia

dm, UM Radom 2021-09-24 16:37:00

Powstaną drogi dojazdowe do trzech bloków przy ulicy Sowińskiego. Zostanie też wyremontowany chodnik przy ul. Miłej. Przetargi na wykonanie tych prac zostały ogłoszone.

Przy blokach przy ul. Sowińskiego 3, 5 i 7 powstaną ciągi piesze i drogi dojazdowe.

- To kontynuacja inwestycji, o którą wnioskowali sami mieszkańcy. Dotychczas został przebudowany układ komunikacyjny w tym rejonie, a obecnie między ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego trwają prace przy zagospodarowywaniu terenów zielonych. Powinny one się zakończyć w listopadzie. W następnej kolejności powstaną podjazdy umożliwiające dotarcie np. karetki pogotowia czy straży pożarnej - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 12 października.

Z kolei Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na remont chodnika przy ul. Miłej, na odcinku od Kusocińskiego do Sowińskiego. MZDiK czeka na oferty do 8 października. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 50 dni.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych