Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Będą kolejne zmiany na osiedlu XV-lecia

dm, UM Radom 2021-09-24 16:37:00

Powstaną drogi dojazdowe do trzech bloków przy ulicy Sowińskiego. Zostanie też wyremontowany chodnik przy ul. Miłej. Przetargi na wykonanie tych prac zostały ogłoszone.

Przy blokach przy ul. Sowińskiego 3, 5 i 7 powstaną ciągi piesze i drogi dojazdowe.

- To kontynuacja inwestycji, o którą wnioskowali sami mieszkańcy. Dotychczas został przebudowany układ komunikacyjny w tym rejonie, a obecnie między ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego trwają prace przy zagospodarowywaniu terenów zielonych. Powinny one się zakończyć w listopadzie. W następnej kolejności powstaną podjazdy umożliwiające dotarcie np. karetki pogotowia czy straży pożarnej - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 12 października.

Z kolei Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na remont chodnika przy ul. Miłej, na odcinku od Kusocińskiego do Sowińskiego. MZDiK czeka na oferty do 8 października. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 50 dni.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych