Piątek 1 grudnia
Natalii, Blanki, Eligiusza
RADOM aktualna pogoda

Akcja Koalicji Obywatelskiej „Kobiety na wybory” gościła w Radomiu

dm 2023-09-25 17:03:00

"Kobiety na wybory" to akcja Koalicji Obywatelskiej, która została zainaugurowana w połowie września. Posłanki oraz kandydatki do Sejmu z KO podróżują po Polsce „kobiecym busem”, prezentując program KO dla kobiet. To m.in. publiczne finansowanie in vitro, legalna aborcja do 12 tygodnia ciąży, bezpłatne znieczulenie przy porodzie, dostęp do badań prenatalnych i antykoncepcji awaryjnej.

Do Radomia akcja zawitała w sobotnie przedpołudnie. Miejsce nieprzypadkowe – rynek przed Ratuszem - nawiązujące do wydarzeń z 1919 r., gdy radomianka Maria Kelles-Krauz została pierwszą w Polsce Prezeską Rady Miejskiej, kilka miesięcy po uzyskaniu przez polki praw wyborczych - informowali organizatorzy akcji.

O ważnej roli kobiet w życiu publicznym kraju, mówiły do zgromadzonych, m.in. posłanki Dorota Niedziela, Marzena Okła-Drewnowicz i Joanna Kluzik-Rostkowska – liderka radomskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Z kolei kandydująca do roli posłanki, zastępczyni prezydenta Radomia Marta Michalska-Wilk, apelowała do radomianek o jak największy udział w wyborach, bo to ich głosy mogą przesądzić o wyniku.

Na rynku zaprezentowały się także pozostałe kandydatki KO. Akcję swoją obecnością wsparli m.in. prezydent Radomia Radosław Witkowski i jego zastępca Mateusz Tyczyński. Po spotkaniu w Radomiu, „kobiecy bus” ruszył na kolejne spotkania tego dnia, w Pionkach, Szydłowcu i Grójcu.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych