Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Zdawalność matur w radomskich liceach i technikach

dm, UM Radom 2021-07-05 16:01:00

83 procent absolwentów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia zdało egzamin dojrzałości. To lepszy wynik, niż w skali całego kraju. Średnia ogólnopolska wyniosła 74,5 procent.

W samorządowych placówkach w roku szkolnym 2020/2021 do egzaminu maturalnego przystąpiło 2604 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Egzamin dojrzałości zdało 2170 maturzystów. Zdawalność wyniosła 83 proc. i była wyższa niż rok temu (zdawalność w 2020 roku wyniosła 81,6 proc.).

- To wynik, który cieszy, zwłaszcza gdy porówna się go z wynikiem ogólnopolskim. Świadczy o tym, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, nauczyciele i uczniowie solidnie przepracowali czas. Okres nauki niestacjonarnej wymagał dużej samodyscypliny i determinacji. Gratuluję wszystkim, którzy zdali egzamin dojrzałości i życzę, by uzyskane wyniki umożliwiły dostanie się na wymarzoną uczelnię - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

W grupie liceów ogólnokształcących najlepiej wypadli uczniowie XIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów. Tu zdali wszyscy spośród 15 absolwentów. W I LO im. Mikołaja Kopernika, IV LO im. Tytusa Chałubińskiego i VI LO im. Jana Kochanowskiego pozytywny wynik uzyskało ponad 99 proc. zdających. W czołówce znalazły się też: III LO im. D. Czachowskiego (98 proc.), II LO im. M. Konopnickiej (95 proc.) i V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta (90 proc.)

W przypadku szkół zawodowych najlepszy wynik uzyskali absolwenci Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych (zdawalność na poziomie 95 proc.), Zespół Szkół Plastycznych (94 proc.) oraz Technikum w Zespole Szkół Technicznych (84 proc.).

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych