Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Studenci kierunku lekarskiego UTH na zajęciach praktycznych w szpitalu na Józefowie [WIDEO]

dm 2019-11-14 16:00:00

- Radom to wielkie, piękne miasto wolności i solidarności, które zasługuje na silny wydział lekarski, bo to jest kwintesencja uniwersytetu - mówił profesor Leszek Markuszewski, kierownik Ośrodka Chorób Serca i Naczyń szpitala na Józefowie, który prowadzi zajęcia dla studentów trzeciego roku medycyny na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

Po dwóch latach zajęć teoretycznych oraz w laboratoriach, studenci kierunku lekarskiego radomskiego uniwersytetu, od wtorku uczestniczą już w zajęciach praktycznych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie.

- Radom to wielkie, piękne miasto wolności i solidarności, które zasługuje na silny wydział lekarski, bo to jest kwintesencja uniwersytetu (...). Na pewno to, czego brakowało tu, to studenci. I po tych 30 latach jako nauczyciel akademicki, jestem szczęśliwy, że oni tu są, ale też, że mają uśmiech na twarzy, bo weszli w taką medycynę, która będzie im towarzyszyć przez całe życie, czyli medycynę kontaktu z chorym człowiekiem, humanizmu, empatii, wyrozumiałości, dialogu... Jest to wspaniała grupa ludzi, którzy widać, że chcą się uczyć, rozwijać w tym właśnie kierunku - powiedział profesor Leszek Markuszewski, który nie mógł się nachwalić studentów, z którymi przyszło mu pracować, a składa się na to sześć grup po 10 osób.

Studentka Katarzyna Gajewska opowiedziała, jak wyglądają zajęcia oraz m.in. stwierdziła: - Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona pierwszymi zajęciami w szpitalu na Józefowie. Były bowiem obawy, jak to się będzie odbywać, ale od pierwszego dnia zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez pana profesora i przez resztę kadry. Spotkania odbywają się w bardzo pozytywnej atmosferze i oby tak dalej!

Profesor Markuszewski podczas dzisiejszych zajęć, zaprezentował studentom smartfon, głowicę, która zastępuje współczesny stetoskop. - To najnowsze na świecie urządzenie, które również dedykuje moim najmłodszym koleżankom i kolegom - wyjaśnił.

- Zaskakujące jest przyjęcie przez pana profesora, który jest górą życzliwości. Motywuje nas do dalszego działania. Cała kadra szpitala jest przychylna i chce nam coś przekazać. To jest coś, co zdecydowanie powinniśmy chwalić - dodał student, Miłosz Olszewski.

Więcej na załączonych powyżej i poniżej filmikach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych