Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni
RADOM aktualna pogoda

Potrącenie pieszego na Młodzianowskiej

dm, KMP Radom 2021-08-11 09:33:00

Na ulicy Młodzianowskiej w Radomiu doszło do potrącenia pieszego, który wtargnął na jezdnie poza przejściem dla pieszych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pieszy stał przy barierkach przy zjeździe pod wiadukt, po czym wtargnął na jezdnie wprost pod nadjeżdżający pojazd marki toyota. Kierowca był trzeźwy. Pieszy został przewieziony do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

- Przypominamy, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nie chroni ich nic. Kierowcy i pasażerowie mogą liczyć m.in. na pasy, a pieszego chroni tylko jego rozsądek oraz odpowiednie zachowanie. Ta grupa uczestników ruchu drogowego także może być sprawcą zdarzenia, którego skutki są często bardzo poważne. Zachowajmy rozsądek na drodze - mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych