Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji już po raz dziesiąty w Radomiu

dm, UM Radom 2021-08-25 14:50:00

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem magii. A to za sprawą jubileuszowej, X edycji Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu. Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz imprez plenerowych i od lat przyciąga tłumy na radomski deptak, oferując niecodzienne występy artystów z Polski i całego świata.

Foto: UM Radom

- Mam nadzieję, że frekwencja jak co roku dopisze i że radomianie po raz kolejny pokażą, że ta impreza jest dla nich ważna i im się podoba. Zresztą nie tylko radomianie, bo sporo osób przyjeżdża spoza Radomia. Deklarujemy, że zrobimy wszystko, żeby 11 edycja była jeszcze ciekawsza i jeszcze bogatsza. Ta formuła się sprawdza, ale trzeba ją jeszcze rozwijać - mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Festiwal to jedyna okazja, by podziwiać legendarne pokazy największych gwiazd sztuki ulicznej. - W tym roku będziemy gościć czterech zagranicznych artystów, którzy po raz pierwszy zaprezentują się radomskiej publiczności. Oczywiście nie zabraknie też przedstawicieli polskiej sztuki ulicznej, w tym iluzjonistów, kuglarzy, cyrkowców, połykaczy ognia, pole-dancerek, szczudlarzy, teatru ognia, żywych rzeźb i wielu innych atrakcji - zapowiada Adrian Pruski, Just Edi Show, organizator Festiwalu.

Podczas tegorocznej edycji imprezy wystąpią m.in.:

* Huenchulaf Mim - Deivy Ruiz to zawodowy Mim, pochodzący z Chile. Dorastał w otoczeniu artystów ulicznych i cyrkowych, stąd jego pasja i oddanie sztuce. Przez prawie 14 lat podróżuje po świecie, rozbawiając publiczność i angażując w swoje show. Pokaz polega na improwizacji z widzami i otoczeniem, co jest gwarancją różnorodności i świetnej zabawy i śmiechu utrzymanego w dobrym guście.

* Ian Deadly - Artysta pochodzący z Wielkiej Brytanii z 28-letnim doświadczeniem w występach ulicznych. Pokaz jest inspirowany publicznością. Ian improwizuje, nadając show naturalny i swobodny wydźwięk. Pokaz buduje za pomocą muzyki, komedii, wspomnianej improwizacji oraz interakcji z widzami. W jego pokazie możemy zaobserwować sporą dawkę dobrego humoru połączoną z ironicznymi, dobrze dobranymi komentarzami dot. otoczenia. Finałowy numer to kręcenie podpalonym hula-hop i żonglerka płonącymi pochodniami. Swoje show prezentował prawie w całej Europie.

* David Cassel - The Ukulele Bandito - W swoim dynamicznym show wciela się w postać Ukulele Bandito. Ten komediowy pokaz prezentował niejednokrotnie w teatrach i na festiwalach na całym świecie. Swoją karierę artystyczną rozpoczął ponad 30 lat temu, próbując wielu form rozrywki. Grając na swoim nieodłącznym atrybucie - ukulele oraz śpiewając, zabawia publiczność tworząc kreatywne gagi tematyczne. Show skierowane jest głównie do rodzin z dziećmi, ze względu na przyjazny i zabawny scenariusz. Artysta angażuje publiczność, wciągając ją do swojego wyimaginowanego świata pełnego radosnych dźwięków i improwizacji.

* Simon Street Show - Pokaz przedstawiający historię wyimaginowanej podróży. Artysta wykorzystuję swój rekwizyt imitujący łódź, na której wykonuje akrobacje i balansuje żonglując pochodniami. Simon podróżuje ze swoim pokazem od 4 lat, odwiedzając już ponad 40 europejskich miast i "cumując" tam swoim "okrętem". Wyróżnia go umiejętność nawiązania z publicznością unikalnej więzi i przekazywania emocji poprzez artystyczne gesty i wykonywane tricki. Show w szczególności angażuje dzieci, które ze swoją rozbudowaną wyobraźnią, wkraczają do wymyślonego świata Simona, "podróżując" z nim przez cały czas trwania pokazu.

Pełną listę artystów można poznać, śledząc wydarzenia na Facebooku (https://fb.me/e/DJR3Om1k). Tam organizatorzy codziennie przedstawiają sylwetki artystów, którzy zaprezentują się radomskiej publiczności.

Szczegółowy program wydarzenia w załączniku poniżej.

Sobota (28 sierpnia) - w godz. 17:00 - 21:30

Niedziela (29 sierpnia) - w godz. 16:00 - 21:30

PROGRAM

Komentarze naszych czytelników

  • klaudia

    2022-05-16 14:43:17

    super jest

     

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych