Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Afera hejterska przed drugą turą wyborów

Marek Wiatrak 2024-04-16 18:32:00

Gazeta Wyborcza w tytule dzisiejszego artykułu ogłasza, że ujawnia kto stoi za profilem na Facebooku "Demotywatory Radom", atakującym prezydenta Radosława Witkowskiego i jego współpracowników. W artykule, jako "kontaktujący się z administratorami profilu działacz PiS", wymieniony jest Artur Standowicz, kandydat w obecnych wyborach na prezydenta Radomia. Pozostałe osoby związane z Demotywatorami Radom pozostają w tekście "Wyborczej" anonimowe. Zarówno prezydent Witkowski, jak i Artur Standowicz odnieśli się już do sprawy.

Artur Standowicz w rozmowie z "Wyborczą" stwierdził: "z Demotywatorami nie mam nic wspólnego, nie tworzę tej grupy, nie wysyłałem im żadnych wiadomości". Prezydent Witkowski po publikacji artykułu wezwał Artura Standowicza na swoim Facebooku "do przeprosin wszystkich pokrzywdzonych i ogłosił, że dopóki ich nie usłyszy "kandydat PiS nie będzie dla mnie żadnym partnerem do rozmowy, dyskusji czy debaty". 

Cały artykuł GW można przeczytać tutaj (wersja płatna). Informator GW swoje ustalenia publikuje na facebookowym profilu Poufna Rozmowa Radom, gdzie podaje kolejne nazwiska związane jego zdaniem z Demotywatorami Radom.

Niewątpliwie profil Demotywatory Radom, często przekraczał granice dobrego smaku, był często przykładem hejtu i niewybrednych ataków na prezydenta Witkowskiego i jego współpracowników. Używanie takich metod - oczywiście nie tylko w polityce - jest haniebne i godne potępienia. Jeśli wszystko nie jest fejkiem i informator GW faktycznie ma dostęp do niepublicznej bazy Demotywatorów Radom, którą teraz odcinkami ujawnia - to albo jest kimś "nawróconym" z grona Demotywatorów, albo wszedł w posiadanie danych logowania ich profilu w sposób sobie tylko znany. Jak jest w rzeczywistości, możemy nigdy się nie dowiedzieć. Oby tylko na profilu Poufna Rozmowa Radom nie przekroczył granicy, którą Demotywatory Radom dawno przekroczyły.

W najbliższą niedzielę wybory - II tura głosowania na prezydenta Radomia. Czy "afera hejterska" będzie miała wpływ na jego wynik? Na pewno nie wpłynie na niego debata pomiędzy kandydatami Witkowskim i Standowiczem, na którą oba sztaby dostały zaproszenie od radomskich mediów, a do jakiej w tej sytuacji na pewno nie dojdzie. Debatę zastąpi przerzucanie się argumentami stronników obu stron w mediach społecznościowych. Smutne to, ale prawdziwe.

"Cóż tam, panie, w polityce?" Wszędzie wojna, panie.

Komentarze naszych czytelników

 • radomianin

  2024-04-16 21:13:00

  Stare pisowskie metody: opluć, kłamać ile wlezie, oszukiwać, szczuć, dzielić. A to wszystko oczywiście dla dobra Radomia. Kandydacie Standowicz, warto było ? Wracaj do tej swojej Warszawki i kolesiów, którzy tym razem nie załapią się na stanowiska w Radomiu. To jest wasz polityczny koniec. Amen.

 • radomianin

  2024-04-17 06:52:12

  Przez 8 lat pisowskie obajtki, czarnki, ziobry, szydły, morawieckie i sitwa rozkradły nam Polskę. A teraz chcą rozkraść nasz Radom. Radomianie, bądźcie mądrzy przed szkodą. Pisowskiemu złodziejstwu powiedzcie stanowcze: NIE !

 • Ave

  2024-04-17 10:18:53

  Radom to dumne miasto zasługuje na lepszego prezydenta czas pogonić nieudacznika Witkowskiego z urzędu Drogi w mieście to odzwierciedlenie rządów tego POpapranca

 • Kierowca

  2024-04-17 12:26:44

  Każdy kierowca widzi, jak wygląda nawierzchnia radomskich ulic za rządów Witkowskiego. 

  Tragedia to za mało powiedziane. 

 • Radomianin

  2024-04-18 07:33:42

  Mający przewagę w Radzie Miasta pisowcy blokowali KAŻDY wniosek Witkowskiego ws. przeznaczenia kasy na Radomski Program Drogowy. Żeby mu zrobić na złość. Bo to Witkowski był autorem programu remontów ulic i chodników w mieście. A kierowcy niech podziękują za to pisowcom. Teraz Standowicz wyjechał z kiblami. Toi - toie będzie stawiał na deptaku. No, pomysł tysiąclecia, gratulacje. Jaki kandydat - takie pomysły.

 • Caryca.

  2024-04-19 07:05:19

  Radom przeprasza cywilizację za Carycę Katarzynę (a jak nazwisko?) Suskiego.

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych