Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Wracają "Wieczory z Kulturą"

dm 2022-04-10 11:32:00

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVI koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. - Tym razem będziemy gościli Jacka Bończyka - aktora, autora tekstów i reżysera spektakli muzycznych - informują organizatorzy.

W sobotę, 30 kwietnia zaprezentuje on w muzeum program, na który składają się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki - Wojciecha Młynarskiego. Usłyszą Państwo znane i lubiane, śpiewane przez kilka pokoleń Polaków utwory takie jak np.: „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“ czy „Jesteśmy na wczasach“.

Przypomnijmy, że „Wieczory z Kulturą” w wareckim muzeum to spotkania z wyjątkowymi artystami, znanymi i cenionymi, w kameralnej atmosferze. Obostrzenia pandemiczne nie pozwalały instytucji na organizację tego typu koncertów. Cieszymy się, że ponownie możemy Państwa zaprosić - dodają organizatorzy.

Jacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy rozmaitych koncertach i spektaklach, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który ma za sobą trzy bardzo udane edycje. Niezwykły spektakl „Młynarski obowiązkowo“ czyli autoportret na aktorów i orkiestrę, w Teatrze 6. piętro w Warszawie - był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem, które zrealizowali obaj zaprzyjaźnieni ze sobą artyści. W kwietniu 2017, Jacek Bończyk odebrał Dyplom Mistrzowski przyznany mu przez Kapitułę Nagrody im. Aleksandra Bardiniego podczas XXXVIII Przeglądu Piosenki Polskiej we Wrocławiu.

Koncert „ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego“ - 30 kwietnia o godz. 19:00 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce - Sala koncertowa, ul. K. Pułaskiego 24, Warka.

Jacek Bończyk – śpiew
Konrad Wantrych – fortepian
Wojciech Gumiński – kontrabas

Informacje organizacyjne:
Bilety na koncert w cenie 90 zł od osoby będzie można nabyć przez internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub kupić w kasie muzeum. Informacja tel. 48/667 20 20 w.21

Ilość miejsc ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zakupu biletów.

W cenie biletu również wino i przekąski.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych