Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Who doesn't love jazz? Klaudia Kowalik w Łaźni

dm 2022-03-22 11:24:00

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" zaprasza na koncert Klaudii Kowalik pt. "Who doesn't love jazz?".

Klaudia Kowalik - wokalistka, skrzypaczka, muzykolog, autorka tekstów i muzyki. Ukończyła Wokalistykę Jazzową na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Muzykologię na Wydziale Nauk o Kulturze i Sztuce Uniwersytetu Warszawskiego. Wydała dwa albumy jazzowe, nagrane we współpracy z amerykańskim muzykiem i kompozytorem Stanem Breckenridge. W lipcu ubiegłego roku, dzięki współpracy z wytwórnią Universal Music Polska, artystka wydała swój autorski singiel pt. "Tęsknię". Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji oraz wielu innych krajach. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali wokalnych. Na co dzień założycielka i dyrektor Warsaw Music Academy - prywatnej akademii muzyki mieszczącej się na warszawskim Wilanowie.

Koncert Who doesn't love jazz? to połączenie wrażliwości wynikającej z pasji do muzyki z wysublimowanymi brzmieniami przenoszącymi słuchaczy prosto do nowojorskiego klubu jazzowego lat 50. i 60.. Podczas występu artyści zaprezentują jedne z najpiękniejszych amerykańskich standardów jazzowych łączących w sobie zróżnicowane style muzyczne takie jak blues, swing, czy bossa nova. Nie zabraknie także kultowych utworów wywodzących się z muzyki improwizowanej i musicalowej jak np. Georgia on my mind, czy Feeling Good.

Skład formacji: Klaudia Kowalik - śpiew, skrzypce; Jakub Dzierzanowski – fortepian; Kamil Maciorowski - saksofon

Klaudia Kowalik Trio: Who doesn't love jazz?

25 marca 2022 (piątek), godz. 18:00

Łaźnia, Żeromskiego 56

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych