Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

Urodziny ''Teatru Resursa''

dm 2021-11-17 13:59:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza w najbliższy piątek, 19 listopada o godz. 18:00, na 10. urodziny "Teatru Resursa".

W programie wernisaż wystawy plakatów i fotografii ze spektakli "Teatru Resursa", prezentacja okolicznościowego wydawnictwa, premiera spektaklu "Kartoteka" Tadeusza Różewicza oraz słodki poczęstunek.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy oraz na biletyna.pl.

"Teatr Resursa" działa przy Resursie od 10 lat. Jego opiekunem od samego początku jest Robert Stępniewski, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Pierwszym spektaklem Teatru, który miał swoją premierę w maju 2012 r., były "Diabły", na podstawie tekstu Sebastiana Równego. Ta obecność radomskich autorów pozostała w repertuarze zespołu do dziś.

Aktorzy opracowali teksty dramatyczne, prozatorskie i poetyckie m.in. Teresy Opoki, Beaty Pawlak, Ewy Nakoniecznej, Katarzyny Wiśniewskiej, Marty Malinowskiej, Marcina Kępy, Bernarda Gotfryda, Roberta Utkowskiego, Pawła Podlipniaka, Grzegorza Bartosa czy Jacka Skwirowskiego.

Obok lokalnych twórców członkowie Teatru "wzięli na warsztat" także teksty autorów światowego formatu: Gombrowicza, Eurypidesa, Witkacego, Lema, Schulza oraz Różewicza.

"Teatr Resursa" uczestniczył w kilkunastu przeglądach teatralnych m.in. w Łucku, Warszawie, Horyńcu-Zdroju, Szamocinie, Piotrkowie Trybunalskim, Tychach i Siemianowicach Śląskich. Jest laureatem wielu festiwali oraz zdobywcą kilku statuetek m.in. za reżyserię czy najlepszą interpretację utworu.

Reżyserem większości spektakli jest Robert Stępniewski. Trzykrotnie w tej roli zastąpił go Marcin Fortuna, autor wszystkich plakatów do przedstawień. W chwili obecnej amatorski teatr dorosłych działający w Resursie liczy 18 osób.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych