Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Teatr Telewizji w Teatrze Powszechnym

dm, teatr.radom.pl 2022-01-20 14:25:00

25 stycznia o godz. 18:00 w ramach cyklu "Wielcy Mistrzowie Sceny na ekranie Teatru Powszechnego w Radomiu" zaprezentowana zostanie rejestracja spektaklu „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Kazimierza Kutza.

Antyczna tragedia Sofoklesa, przeniesiona do zamieszkanego przez bezdomnych parku na dolnym Manhattanie (…). Za niecałe 20 dolarów Sasza i Pchełka podejmują się odnaleźć ciało nieboszczyka. Jadą na Bron, odbijają po kolei wieka czekających na wywóz trumien, zabierają ciało. W parku wyprawiają stypę, w której z godnością uczestniczą zwłoki niby-Johna, bo dwaj przyjaciele omyłkowo wykradli innego trupa.

Autorem tekstu jest Janusz Głowacki, który napisał tę sztukę na zamówienie amerykańskiego teatru Arena Stage. Polska premiera w reżyserii Izabeli Cywińskiej odbyła się 13 lutego 1993 w warszawskim Teatrze Ateneum.

Do wspólnego oglądania zaprosi Jacek Wakar – krytyk teatralny, juror Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który poprowadzi rozmowę online z aktorem Janem Peszkiem.

25 stycznia godz. 18.00, Scena Kameralna

Wstęp 5 zł
Bilety: tel: 48 386 52 67, SMS: 604 56 64 06, mail: bilety@teatr.radom.pl, www.teatr.radom.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych