Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Teatr Telewizji w Teatrze Powszechnym

dm, teatr.radom.pl 2021-11-18 14:20:00

23 listopada o godz. 18:00, w ramach cyklu „Wielcy Mistrzowie Sceny na ekranie Teatru Powszechnego w Radomiu”, zaprezentujemy rejestrację spektaklu „Kosmos” w reżyserii Jerzego Jarockiego - poinformował radomski teatr.

Halo, jesteście w domu? Rozglądacie się dookoła i dostrzegacie dziwne szczegóły? Witold i Fuks też próbowali połączyć ślady (wróbel na drucie, strzałki na suficie, patyczek na nitce), by nadać sens otaczającej rzeczywistości. KOSMOS "jest o samym stwarzaniu się tej historii, o stwarzaniu się rzeczywistości, jak ona niezdarnie, kulawo, rodzi się ze skojarzeń naszych... Kosmos wprowadza w sposób zwykły w świat niezwykły, niejako za kulisy świata" (Witold Gombrowicz).

Przedstawienie zostało zrealizowane w Teatrze Narodowym w 2005 roku i zdobyło wiele prestiżowych nagród.

Obsada: Oskar Hamerski (Witold), Marcin Hycnar (Fuks), Zbigniew Zapasiewicz (Leon), Anna Seniuk (Kulka), Małgorzata Kożuchowska (Lena), Mariusz Bonaszewski (Ludwik), Beata Fudalej (Katasia), Bartłomiej Bobrowski (Ksiądz), Kamilla Baar (Lulusia), Wojciech Solarz (Luluś), Robert Jarociński (Tolo), Marta Chodorowska (Jadeczka).

Do wspólnego oglądania zaprosi Jacek Wakar - krytyk teatralny, dziennikarz, juror Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

23 listopada godz. 18.00, Scena Kameralna
Wstęp 5 zł
Bilety: tel: 48 386 52 67, SMS: 604 56 64 06, mail: bilety@teatr.radom.pl, www.teatr.radom.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych