Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Spotkanie z mistrzami sportu w Elektrowni

dm 2023-09-05 14:31:00

To już ostatnie dni wystawy „Sport Games”. Aby poczuć moc sportowych emocji MCSW "Elektrownia" zaprasza na niepowtarzalne Spotkanie z Mistrzami sportu.

Gośćmi Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia będą: Włodzimierz Zawadzki – zapaśnik, trener, medalista mistrzostw świata, trzykrotny mistrz Europy, czterokrotny olimpijczyk i mistrz olimpijski; Robert Prygiel - trener i siatkarz grający na pozycji atakującego, reprezentant Polski. Uczestnik igrzysk olimpijskich 1996 w Atlancie, mistrzostw świata 2002 w Argentynie i 2-krotnie Mistrzostw Europy: 2003 w Niemczech i 2007 w Rosji; Rafał Rajkowski – V – ce Marszałek Województwa Mazowieckiego. Wielokrotny Mistrz Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich, V – ce Mistrz świata, Pucharu Świata i Europy oraz Janusz Gerard Pyciak – Peciak, polski pięcioboista nowoczesny, mistrz olimpijski z Montrealu 1976, mistrz świata, od 2021 prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

To będzie niespotykana okazja, by zadać pytania mistrzom, dowiedzieć się jak to jest doświadczać zwycięstwa i porażki na arenie sportowej. Dodatkową atrakcją będzie pokaz technik zapaśniczych zaprezentowany przez uczniów Włodzimierza Zawadzkiego z Zespołu Szkół Budowlanych i Klubu Olimpijczyk.

Spotkanie poprowadzą: Paweł Witkowski, kurator wystawy „Sport Games” oraz Andrzej Łukomski – trener, choreograf formacji „Akant - Radom”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 września o godz. 11:00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

Dla zaproszonych klas szkół ponadpodstawowych, profil sportowy - wstęp wolny

Dla pozostałych wstęp: bilet normalny 10 zł, ulgowy 5 zł.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Komentarze naszych czytelników

  • LOGOPEDA

    2023-09-05 15:23:21

    W LADOMIU JAK MÓWI JEDEN CZŁEK. TAK SAMO RZĄDZI JAK MÓWI

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych