Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

Spotkania z nauką - rozmowa o największych umysłach naszych czasów

dm, MOK 2021-11-13 09:33:00

Czas na kolejną odsłonę doskonale znanego projektu organizowanego przez MOK "Amfiteatr" - "Spotkania z nauką - poznać i rozumieć świat!". Tym razem będziemy mogli spotkać Karola Jałochowskiego, który rozmawiał z najwybitniejszymi uczonymi/myślicielami naszych czasów (m.in. Daniel C. Dennett, Frank Wilczek, Freeman Dyson, James D. Watson, Lee Smolin, czy Paul Davies).

18 listopada, godz. 18:00 – „Kawiarnia Artystyczna”, ul. Parkowa 1. Wstęp wolny!

Karol Jałochowski jest dziennikarzem i redaktorem POLITYKI, autorem serii dokumentalnej Pionierzy poświęconej wybitnym myślicielom epoki (są wśród nich Daniel C. Dennett, Freeman Dyson oraz Charles H. Bennett). W tygodniku zadebiutował w 2000 r. Pisze, a od kilku lat także realizuje materiały filmowe, o pograniczach nauk ścisłych, kultury, filozofii. Wcześniej był redaktorem prowadzącym portalu Polskiego Radia (2001-2006), współpracował z miesięcznikiem "Świat Nauki".

Stypendysta Centre for Quantum Technologies, National University of Singapore (2012-2014). Od 2017 roku współpracuje z Santa Fe Institute w Nowym Meksyku, epicentrum badań nad złożonością. Laureat nagrody Grand Press (2015) za film i reportaż poświęcony Royowi Glauberowi, uczestnikowi programu Manhattan (w 2011 roku był także nominowany za reportaż o kosmologu Juliania Barbourze). Autor książki “Heretycy, buntownicy, wizjonerzy. 22 podróże z największymi umysłami naszych czasów” (2019, Copernicus Center Press). Fizyk z wykształcenia.

Spotkanie poprowadzi Paweł Błach – specjalista z działu projektów kulturalnych Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr.

Liczba miejsc ograniczona!

Projekt Spotkania z nauką – poznać i rozumieć świat jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych