Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Retrospotkanie: Ceramiczne dziedzictwo Radomia

dm 2023-04-03 18:15:00

Tuż po świętach wielkanocnych, 11 kwietnia o godz. 18:00, w Resursie Obywatelskiej miłośnicy historii Radomia będą mogli wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu poświęconym mało znanemu, ale jakże cennemu dziedzictwu naszego miasta. Składają się nań między innymi dzieje i wyroby działających w naszym mieście kaflarni, cegielni czy fabryk produkujących płytki.

Temat ten jest szczególnie bliski Marcie Trojanowskiej, która będzie najważniejszym gościem i prelegentem Retrospotkania. Czy uda się jej udowodnić, że tak banalne z pozoru przedmioty, jak cegły, płytki czy kafle piecowe mogą być ciekawe? Przekona się o tym każdy, kto tego dnia odwiedzi Resursę.

Spotkanie wzbogaci pokaz filmu dokumentalnego „Po prostu Marywil” przybliżającego dzieje słynnej radomskiej fabryki płytek. Każdy z jego uczestników otrzyma także pamiątkową pocztówkę autorstwa Marty Trojanowskiej, dokumentującą sygnatury przemysłu ceramicznego Radomia.

Spotkanie współorganizują, jak zawsze, Resursa Obywatelska i portal Radom.Retrospekcja. Wstęp wolny.

Komentarze naszych czytelników

 • Nastała cisza

  2023-04-04 02:45:40

  Znowu to co było kiedyś. A z czego dziś jest dumne miasto. Konradzie Radku co zrobiliście. 

 • Gliniarz z Glinic

  2023-04-04 10:25:24

  PiS TEŻ SIĘ JUŻ WYPALIŁ. PRZECIEŻ ONI SĄ Z KACZYŃSKIEGO GLINY  GLIŃSKIEGO.  W pisie co drugi to naukowiec. Płytki na uczelniach po toaletach wykładają. 

 • Gliniarz z Glinic Radomia

  2023-04-04 10:25:38

  PiS TEŻ SIĘ JUŻ WYPALIŁ. PRZECIEŻ ONI SĄ Z KACZYŃSKIEGO GLINY  GLIŃSKIEGO.  W pisie co drugi to naukowiec. Płytki na uczelniach po toaletach wykładają. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych