Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Piknik z okazji Dnia Ochrony Środowiska

dm, UM Radom 2024-05-17 08:04:00

Piknik ekologiczny organizowany z okazji Dnia Ochrony Środowiska odbędzie się w sobotę, 18 maja w park im. Tadeusza Kościuszki i na placu Corazziego przed Urzędem Miejskim. Jego celem jest zachęcenie oraz zainspirowanie mieszkańców Radomia do świadomego korzystania ze środowiska naturalnego, w tym selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych.

Podczas pikniku będzie zbierana makulatura, metale, tworzywa sztuczne i szkło. W zamian za dostarczone odpady będzie można otrzymać sadzonki roślin ozdobnych. Podczas będzie również zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W programie jest spacer edukacyjny po parku, spacery z psami ze schroniska oraz rowerowy tor przeszkód, występy artystyczne oraz warsztaty trash-art i zero waste. Uczestnicy dowiedzą się, jak właściwie segregować odpady oraz będą mieli możliwość stworzenia swojego mini elektrycznego lasu w szkle. Będzie też ekspozycja dotycząca odnawialnych źródeł energii, a zainteresowani będą mogli skorzystać z porad w punkcie konsultacyjno-informacyjnym rządowego programu „Czyste powietrze”.

Podczas pikniku czynny będzie Ekobazar, czyli punkt w którym będzie można udostępnić do odebrania przez osoby trzecie sprawnych, lecz zbędnych w gospodarstwach domowych przedmiotów, w tym: artykułów dekoracyjnych, zabawek, artykułów sportowych, książek, płyt, artykułów gospodarstwa domowego itp.

Sobotni piknik potrwa od godz. 11.00 do 15.00.

W trakcie pikniku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Mickiewicza od ul. Sienkiewicza do Galerii Rosa.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych